تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸,Oct 23 2019

آرشیو

یادداشت

گام دوم انقلاب، عرصه ی اعتماد به جوانان/ سلام مرا به فرهنگیان انقلابی استان فارس برسانید
در نخستین مجمع عالی بسیج استان فارس صورت گرفت:
گام دوم انقلاب، عرصه ی اعتماد به جوانان/ سلام مرا به...
امام جمعه انقلابی؛ بایدها و نبایدها
امامت «جامعه» یا پیش‌نماز «جمعه» مساله این است
امام جمعه انقلابی؛ بایدها و نبایدها

آرشیو

پا پیـــچ

شادی کودکانی که لبخند بر لب خانواده های نگرانشان نشاند

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷:۲۳
کد مطلب: 2272

بعد از افتتاح دیوار شماره 47 در شهرستان آباده مبتلایان به سندروم داون شهرستان نقطه عطفی برای فعالیت های اجتماعی آنان و حضورشان در جامعه زندگیشان به وجود آمد.

به گزارش آباده نما، بعد از افتتاح دیوار شماره 47 در شهرستان آباده مبتلایان به سندروم داون شهرستان نقطه عطفی برای فعالیت های اجتماعی آنان و حضورشان در جامعه زندگیشان به وجود آمد.

افتتاح دیوار 47 در واقع آغاز کوششی برای توجه به کودکان با توان ذهنی کم  (47 کروموزومی) در آباده بود. این تلاش که با همت خانم دکتر عباسی زاده بنیانگذار این ایده در کشور و همکاری شهرداری و شورای شهر آباده جامه عمل به خود پوشید، نقطه امیدی برای خانواده های نگران آن ها بود.

بعد از افتتاح این دیوار در یک روز به یادماندنی برای 47 کروموزومی ها و خانواده های آن ها، تلاش ها برای شناسایی تعداد بیشتری از این کودکان در شهرستان صورت گرفت و باپی گیری های نگین آستانه برنامه های متنوعی برای این عزیزان تدارک دیده شد و به اذعان خانواده های این کودکان، تاثیر چشمگیری در روحیه کودکانشان بوجود آمده است.

 

هر چند این اقدامات در اول راه قرار دارد ولی امیدواریم با همکاری و توجه بیشتر مسئولین و مردم شهرستان آباده، گره ای از مشکل خانواده های کودکان 47 کروموزومی باز شود.

در ادامه اقدامات دست اندرکاران این مجموعه، گردهمایی و اجتماع کودکان 47 کرموزومی و خانواده این عزیزان در تالار شهرداری برگزار شد.

تالار شهرداری پر بود ازشور و هیجان کودکان 47 کوروموزمی که بی صبرانه منتظر ورود میهمان های خود، دکتر آزاده عباس زاد، هوشنگ نصیر زاده کارشناس داوری و هادی عقیلی بازیکن سپاهان و هیات همراه بودند.

مسئولین نیز دیگر با بچه دوست شده بودند ولی هنوز در چهر ها خانواده این بچه ها و به خصوص مادرنشان نگرانی و ترس وجود داشت نگرانی از اینکه فرزندانشان آینده مشخصی ندارند و نگرانی ازاینکه چه کسی باید حامی این بچه ها باشد تا در آیند که با بیماری هایی روبرو می شوند بتوانند به کمک آنان بشتابند.

در این مراسم آزاده عباس‌زاده گفت: امروز خیلی خوشحالم که بعد از گذشت دو ماه در شهر آباده و در جمع فرزندان 47 کروموزمی خود هستم.

بنیانگذار دیوار 47 در دنیا، هدف از اجرای این طرح را تلاش برای افزایش طول عمر این کودکان عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بیماران مبتلا به سندروم داون معمولاً عمر کوتاهی دارند و پیش از رسیدن به 40 سالگی از دنیا می روند برایم جای سوال بود که چرا هیچ کس به فکر افزایش طول عمر آنها نبوده و با ایجاد انجمن تخصصی حمایت کافی از آن‌ها صورت نمی‌گیرد از این رو سنگ بنای این طرح پی‌ریزی شد .

وی با بیان اینکه علت نام‌گذاری طرح مذکور با نام دیوار 47 برای این است که بیماران سندروم داون 47 کروموزم دارند، تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح یک دیوار به این افراد کم توان ذهنی و دارای سندروم داون اختصاص یافته که درباره آنها به مردم توضیح دهد و سطح آگاهی آنها را درباره این افراد افزایش دهد .

 

عباس‌زاده با تاکید بر اینکه بسیاری از بیماران مبتلا به این سندورم دان به انزوای اجباری کشانده می شوند، گفت: این انزوای اجباری منجر به افسردگی شدید در آن‌ها شده ولی با برقراری ارتباط با آنها و حضورشان در چنین برنامه‌هایی می توان مانع بروز افسردگی در آنها شد . وامروز شاهد هستیم که این بچه ها نسبت به قبل چقدر شادتر هستند.

 

عباس زاده همچنین از ضرورت ویزیت رایگان بیماران سندروم دان گفت و با بیان اینکه هزینه‌های درمانی این مبتلایان به این سندروم بسیار زیاد است و نیازمند به پزشک متخصص ویژه نیز می باشند، خاطر نشان کرد: در راستای اجرای این طرح از پزشکان مختلف استان‌ها خواسته می‌شود که با حضور خود به ویزیت رایگان این نوع بیماران بپردازند که این همکاری در قالب طرح یاران دیوار 47 است.

هوشنگ نصیرزاده و هادی عقیلی نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم گفتند: همه انسان ها دارای احساس و عاطفه هستند و ورزشکاران و افراد مشهور در جامعه علاوه بر وظایفی که در زمینه حرفه ای برعهده دارند بزرگترین وظیفه ای که برعهده دارندحضور در فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه می باشد تا شاید بتوانند برای دیگر هموطنانشان الگو باشند.

هادی عقیلی با بیان اینکه این بچه ها دارای قلب های پاکی هستند گفت: امیدواریم با این کارها بتوان ذره ای از غم ها و مشکلاتشان حل شود.

 

 از دیگر سخنرانان این مراسم آزادی معاون فرماندار، مهدی رهنما شهردار، دکتر سید سعید حسینی رئیس شورای شهر بودند که ضمن ابزار خوشحالی از اینکه ، آباده اولین شهرستان است که در استان فارس دیوار  47 در آن بنیان نهاده شد اظهار داشتند : ما آمده ایم  تا به همه این بچه بگویم، فرزندان عزیز شهرمان ما شما را دوست داریم و هرگز فراموشتان نخواهیم کرد و در حد توان همیشه یاری رسان شما خواهیم بود.

 حسینی رییس شورای شهر آباده با بیان این نکته که شهرستان آباده دارای 38 سندرم داون می باشد گفت: با همکاری دکتر علیرضا حسین پور یک باب منزل مسکونی در اختیار بچه های داون قرار داده شده که در حال حاضر کلاس هایی مانند موسیقی، گلکاری و نقاشی در این واحد دایر و آماده خدمات رسانی به این عزیزان می باشد.
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
عبد
|
|

۱۳۹۴/۳/۳۱ ۱۸:۲۷

پاسخ

الحمدلله الذی عافانی ممبتلاک به ولوشائ فعل

test