تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸,Jul 18 2019

آرشیو

پا پیـــچ

علاقه ای به آمدن ندارم/ باید مشورت کنم/ به آباده ای ها نقد وارد است!/ از باختن ناراحت نشدم
سایه رودربایستی بر سر آباده ای ها؛ گفتگو با علی اصغر عزیزخانی
علاقه ای به آمدن ندارم/ باید مشورت کنم/ به آباده ای ها نقد...
دبیر انجمن سردرد در گفت‌وگو با فارس:

مبتلایان به «میگرن» بیش از ۲ بار در هفته مُسَکِن مصرف نکنند

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹:۴۴
کد مطلب: 3060

دبیر انجمن سردرد،‌ گفت: مبتلایان به «میگرن» بیش از دو بار در هفته مسکن مصرف نکنند زیرا مصرف زیاد مسکن‌ها فرد مبتلا را وارد فاز سردرد ناشی از مسکن می‌کند.

سیداحسان محمدیانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوال شهروندی درباره مصرف مسکن‌ها در مبتلایان به سردردهای میگرنی، اظهار داشت: اگر فردی برای حملات سردرد خود بیش از حد از مسکن‌ها استفاده کند علاوه بر سردرد ناشی از میگرن، با خطر ایجاد سردرد ناشی از دارو نیز مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: این موجب می‌شود میگرن به فرکانس کم به میگرن مزمن تبدیل شود و علاوه بر دشواری کنترل سردرد، میگرن وارد حلقه معیوبی شده که درمان آن مشکل‌تر می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، گفت: تعداد مصرف دارو برای بروز سردرد ناشی از مصرف بیش از حد مسکن‌ها بستگی به نوع آن دارد. در مورد ضددردهای ساده مانند استامینوفن و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک سدیم و ناپروکسن حداقل 15 روز در ماه باید به طور متوالی از مسکن استفاده شود تا سردرد ناشی از مصرف بیش از حد مسکن ایجاد شود.

این نورولوژیست ادامه داد: استفاده  10 روز در ماه از مسکن‌های اختصاصی میگرن مانند تریپتان‌ها، سوماتریپتان و ارگوتامین یا مسکن‌های مخدر مانند ترکیبات کدئین موجب می‌شود تا بعد از سه ماه خطر سردرد ناشی از مصرف زیاد مسکن به صورت فزاینده‌ای افزایش یابد.

دبیر انجمن سردرد گفت: به تمامی مبتلایان که حملات مکرر میگرن دارد توصیه می‌شود مصرف مسکن‌ها را به حداکثر دو بار در هفته محدود کنند تا وارد فاز سردرد ناشی از مسکن نشوند.

وی خاطر نشان کرد:‌ اگر بیمار دچار حملات مکرر میگرن است و نیاز به مصرف مسکن بیش از دو بار در هفته دارد، باید از درمان کنترل‌کننده پیشگیرانه کمک بگیرد.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test