نمایندگی خودرو تشویر
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷,Apr 20 2018

آرشیو

پیشنهاد سردبیر

کد مطلب: 3103

7 صبح امروز یکی از محافظان زندان پس از ترک پست نگهبانی خود با شلیک گلوله، افسر نگهبان و یکی از محافظانی را که برای بررسی علت تیراندازی در محل حاضر شده بودند، با ضرب گلوله به شهادت رساند.

به گزارش آباده نما، در پی تیر اندازی یکی از سربازان زندان آباده، پنچ تن از محافظان کشته و یک نفر نیز زخمی شد.

رئیس شورای تامین شهرستان در گفتگوی اختصاصی با آباده نما و در تشریح این خبر افزود: هفت صبح امروز یکی از محافظان زندان پس از ترک پست نگهبانی خود با اقدام به تیراندازی، افسر نگهبان و یکی از محافظانی را که برای بررسی علت تیراندازی در محل حاضر شده بودند، با ضرب گلوله به شهادت رساند.

وی ادامه داد: سایر پرسنل زندان که در حال ورزش صبحگاهی بودند پس از مشاهده صحنه پراکنده می شوند و میلاد منصوری، سرباز ضارب، با شلیک مجدد، سه سرباز محافظ دیگر را به شهادت می رساند.

محمدرضا زارع فرماندار آباده، در خصوص انگیزه این سرباز در انجام این اقدام دلخراش نیز گفت: در بازجویی های اولیه، این سرباز خصومت شخصی را دلیل اقدامش عنوان کرده که پس از بررسی های میدانی متوجه شدیم متاسفانه مشکل روانی این محافظ زندان باعث بوجود آمدن این ضایعه شده است.

وی با بیان اینکه این حادثه صرفا در بین محافظان زندان آباده رخ داده و هیچ درگیری بین زندانیان اتفاق نیفتاده است گفت: این حادثه فقط بین سربازان محافظ رخ داده و مربوط به زندانیان نیست و کلیه زندانیان در سلامت بسر می برند.

فرماندار آباده با بیان اینکه سرباز ضارب بلافاصله دستگیر شد و هم اکنون در بازداشت به سر می برد، وضعیت محمدجواد هوشیار، سرباز مجروح را نیز رضایت بخش دانست و گفت: در حال حاضر اقدامات تامینی لازم را اتخاذ کرده ایم و شرایط زندان به روال عادی بازگشته است.

نوذر احمدی دوقزلو افسر نگهبان، سید عرفان طباطبایی، حسن حیدری، صادق زنگنه، عرفان محمدی سربازان محافظ زندان آباده از شهدای این حادثه هستند.

زارع ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این شهدا، از بروز این حادثه دلخراش در شهرستان آباده اظهار تاسف کرد و گفت: در حال حاضر جنازه شهدا برای طی مراحل قانونی، به پزشک قانونی شیراز منتقل شده است.

رئیس شورای تامین شهرستان در پایان ضمن تاکید بر انتقال ساختمان زندان از داخل شهر گفت: تا کنون بارها با مسئولین سازمان زندان ها و اقدامات تامینی استان و کشور در این خصوص مکاتبه کرده ایم که متاسفانه علی رغم مشخص شدن محل مناسب، اقدامی از سوی آن ها صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان