تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹,Sep 24 2020

آرشیو

یادداشت

چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط چادری‌ها به راهیان نور بروند
سردار کارگر در گفت‌وگو با برنامه «رزمنده»:
چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط...
امام جمعه آباده در بازدید از طرح های کشاورزی و پرورش شترمرغ

فعالیت کارآفرینان و کشاورزان برای آبادانی شهرستان بسیار مفید تر از ادارت است

تاریخ انتشار : ۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱:۱۳
کد مطلب: 3135

امام جمعه آباده در بازدید از طرح های کشاورزی و پرورش شترمرغ :متاسفانه بسیاری از مردم آباده بخصوص جوانان از همت بلند کارآفرینان و فعالیت های صورت گرفته در مناطق مختلف شهرستان بی اطلاع هستند و شاید خیلی ها تصور نکنند که چنین باغستان های بزرگی در شهرشان وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما به نقل از مقتدی، امام جمعه آباده به مناسبت هفته کشاورزی، از از اراضی کشاورزی آباده و طرح های نوین پرورش توام شترمرغ بازدید کرد.

به مناسبت آغاز هفته جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی خراسانی، امام جمعه آباده به همراه رئیس جهاد کشاورزی شهرستان از چند باغستان شهر سورمق و همچنین برداشت زردآلو  این منطقه بازدید و از نزدیک پای مشکلات باغداران نشستند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد از ضعف اطلاع رسانی فعالیت های کارآفرینان در حوزه کشاورزی گفت: متاسفانه بسیاری از مردم آباده بخصوص جوانان از همت بلند کارآفرینان و فعالیت های صورت گرفته در مناطق مختلف شهرستان بی اطلاع هستند و شاید خیلی ها تصور نکنند که چنین باغستان های بزرگی در شهرشان وجود داشته باشد.

یعقوبی مدیر جهاد کشاورزی آباده با بیان اینکه شهرستان آباده مقام اول سطح زیر کشت زردآلو در استان فارس را دارد، اظهار داشت: کیفیت ارقام زردآلو شهرستان آباده بسیار عالی و عمدتا صادراتی است و پیش بینی می شود امسال ۲۰ هزار تن زردآلو از باغستان های شهرستان برداشت شود.

لازم بذکر است در شهرستان آباده ۱۲۰۰ هکتار از اراضی باغی به درخت زردآلو اختصاص دارد و از هر هکتار بطور متوسط ۲۰ الی ۲۵ تُن محصول برداشت می شود و همچنین فصل برداشت از اواسط خردادماه آغاز و تا اواسط تیرماه ادامه دارد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی خراسانی در بازدید از طرح های نوین پرورش شترمزغ با اشاره به اهمیت بالای تولید در بهبود اقتصاد و به تبع آن سلامت روانی جامعه اظهار داشت: امروز ایجاد زمینه های شغلی برای بویژه جوانان از مصادیق امر به معروف بشمار می رود.

امام جمعه آباده با تشکر از کارآفرینان این مجموعه ، ایجاد شرایط تولید در وضعیت کنونی کشور را کاری بزرگ دانست و خاطر نشان کرد: متاسفانه استعداد های طبیعی شهرستان آباده مغفول مانده است و جای تاسف است که برخی سرمایه داران حاضر نیستند تن به سختی دهند و در راستای آبادانی شهرشان قدمی بردارند و موجبات اشتغال تعدادی را فراهم آورند.

وی ادامه داد: فعالیت یک تنه کارآفرینان برای آبادانی شهرستان مفید تر و ارزشمند تر از موازی کاری بسیاری از ادارات و شرکت ها با تعدد کارکنان عمدتا با عملکرد منفعلانه است.

مزرعه پرورش شتر مرغ شاهد در زمینی به مساحت ۳۰۰۰۰ مترمربع به ظرفیت کل ۸۴۰ قطعه ،یک مرکز صنعتی پرورش شترمرغ در روستای چنار شهرستان می باشد که در انتخاب جیره غذایی و پرورش جوجه ها و شترمرغ های بالغ از روش های کاملا علمی و مکانیزه بهره می برد. همچنین این فارم  مبتکر روش های نوین در صنعت شترمرغ است که الگوی مناسب و قابل توسعه در کل مزارع شترمرغ می باشد.

 

انتهای پیام/3135

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test