تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۲۷ دي ۱۳۹۹,Jan 16 2021

آرشیو

یادداشت

نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
با حضور سرپرست وزارت آموزش پرورش صورت گرفت:

صدمین سالکرد تاسیس آموزش و پرورش آباده/ دست و دلبازی به سبک سرپرست وزارت

تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰:۱۷:۵۶
کد مطلب: 3179

همایش بزرگداشت صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش آباده صبح امروز با حضور سیدجواد حسینی سرپرست ورزات آموزش و پرورش در آباده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما، همایش بزرگداشت صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش آباده صبح امروز با حضور سیدجواد حسینی سرپرست ورزات آموزش و پرورش در آباده برگزار شد.

این مراسم قرار بود هفته ی قبل برگزار شود که شنیده ها حاکی از این است که به دلیل عدم حضور سیدجواد حسینی به این هفته موکول شد.

در بدو ورود سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش به شهرستان آباده، مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان ، معاون استاندار فارس، رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار آباده و جمعی از مسئولین محلی از وی استقبال کردند. حسینی در ابتدای ورود به آباده، ضمن حضور در گلزار شهدای این شهر، با اهداء گل و قرائت فاتحه، به مقام بلند شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد .

حسینی در همایش بزرگداشت صدمین سالگرد تاسیس آموزش پرورش، با اختصاص بیست میلیارد ریال جهت تکمیل پژوهش سرا، دعوت گروه سرود دانش آموزان به سفر مشهد مقدس و در نهایت دعوت تمامی حاضرین به سفر مشهد مقدس، خاطره ای خوش برای فرهنگیان آباده به یاد گذاشت. وی همچنین از اعزام دانش آموزان آباده که تاکنون به حرم امام رضا (ع )مشرف نشده‌اند به این سفر معنوی خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا یک سالن در اردوگاه آباده و یک پژوهش سرا در این شهر احداث کنیم.

 

سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش افزود: بر اساس این نام‌، بخشی از نیروهای ما به کار آموزش و بخشی نیز به کار پرورش مشغولند و برای اصلاح نظام تعلیم و تربیت باید ابتدا از نام آن شروع کرد.

وی گفت: اگر قرار باشد بین تعلیم و تربیت اولویت قرار دهیم بر اساس آموزه‌های دینی باید تربیت در اولویت باشد و بر همین اساس در سند تحول بنیادین ، معلم فکور اثرگذار کسی است که تربیت‌محورانه ،فرایند یاددهی و یادگیری را به‌پیش ببرد.

حسینی با اشاره به نقش مربیان پرورشی در این فرایند گفت: مربی پرورشی باید مدیریت تربیتی را بر عهده داشته باشد و با ایجاد هماهنگی بین همه عوامل مدرسه همچون معلم و منابع آموزشی زمینه تحقق تربیت را فراهم نماید.

وی نتیجه عدم مدیریت تربیتی را تک‌سونگری به تعلیم و تربیت و تربیت تکساحتی عنوان کرد و گفت: با اعتراف به این کاستی‌ها است که می‌توان برای تحول در نظام تعلیم و تربیت گام برداشت.

وی با مقایسه میانگین سرانه فضاهای آموزشی استان و شهرستان آباده با میانگین کشوری وضعیت موجود را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه عمر یک‌سوم فضاهای آموزشی این شهرستان بین 40 تا 60 سال است به‌سازی و مقاوم‌سازی آن‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود : هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌بر 16 هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود؛ همچنین فرهنگیان نیز باید در سهام کارخانه‌های در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند نیز شریک باشند.

حسینی بابیان اینکه"رمز آموزش‌وپرورش را یا علی مدد قرار داده‌ایم" گفت: تلاش می‌کنیم تا بام و ایجاد اندیشه‌های ناب، دل ورزی و ایجاد انگیزه‌های قوی، دست ورزی و اراده‌های آهنین برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت گام برداریم.

 

رونمایی از کتاب و تمبر یادبود صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش آباده، وعده نوسازی مدارس فرسوده و اختصاص تجهیزات لازم به هنرستان ها، تقدیر از معلم های نمونه و فرهنگی های بازنشسته، سخنرانی علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس و حسینی رئیس آموزش و پرورش آباده از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است، حضور در این مراسم تنها با ارائه کارت دعوت قبلی ممکن بود و حتی بسیاری از فرهنگیان نیز، از پشت درب های سالن یاس مراسم را دنبال می کردند. حضور اصحاب رسانه نیز تنها ویزه خبرگزاری کانون دانش آموزان و خبرنگارانی بود که توسط آموزش و پرورش به مراسم دعوت شده و کارت ورود به همراه داشتند.

تصاویر این مراسم را در ادامه مشاهده نمائید.

 

 

عکس: خبرگزاری پانا، سپیده جنتی

گزارش و تحلیل از: پایگاه خبری آباده نما

انتهای پیام/3179

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test