تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸,Dec 09 2019

آرشیو

یادداشت

گام دوم انقلاب، عرصه ی اعتماد به جوانان/ سلام مرا به فرهنگیان انقلابی استان فارس برسانید
در نخستین مجمع عالی بسیج استان فارس صورت گرفت:
گام دوم انقلاب، عرصه ی اعتماد به جوانان/ سلام مرا به...
امام جمعه انقلابی؛ بایدها و نبایدها
امامت «جامعه» یا پیش‌نماز «جمعه» مساله این است
امام جمعه انقلابی؛ بایدها و نبایدها

آرشیو

پا پیـــچ

مصطفی طوسی نوشت:

گروه های سرود آباده در خط مقدم سرودهای حماسی و انقلابی

تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۴۵
کد مطلب: 3194

خاطرات سرود های آباده، از زمان دفاع مقدس تا کنون در اذهان بسیاری از مردم نقش بسته است و همچنان نیز آباده با داشتن گروه های سرود متعدد در خط مقدم سرودهای حماسی و انقلابی ایستاده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما، مصطفی طوسی مدیرکانون بسیج هنرمندان شهرستان آباده در یادداشتی نوشت: از ابتدای جنگ تحمیلی گروه سرود آباده با مربیگری استاد احمد توکل توانست افتخارات بسیاری کسب کند و حال و هوای خانه ها را در آن ایام متحول کند. وقتی آن خاطرات را دنبال میکنیم میبینیم استعدادهای درخشانی در گروه سرود معروف آباده بودند که این امر نشان از علاقه مردم آباده به هنر و بخصوص سرود می باشد.

از آن سال تاکنون آباده با داشتن گروه های سرود متعدد در خط مقدم سرودهای حماسی و انقلابی ایستاده و با تلاشهایی که انجام شده بدنبال ثبت آباده بعنوان شهر ملی سرودهای حماسی و انقلابی هستیم.
وی در ادامه با توجه به هدف مجموعه بسیج هنرمندان که کمک به بالندگی هنر است گفت: باتلاشهایی که انجام دادیم توانسته ایم هنرمندان فاخر را به استان و کشور معرفی کنیم. به عنوان نمونه، انجمن شعر شهریار بعنوان انجمن برتر در استان معرفی شده است، ساخت دو مستند تلویزیونی با موضوع مادران شهدا، مشارکت در ساخت مستند سرودها رزم آهنگ که از شبکه مستند پخش شد .حضور در جشنواره های مختلف . طراحی پوستر های مناسبتی .برگزاری شب شعر حماسه سرایان فجر فاطمی در شهر بهمن . کسب مقام کانون برتر در استان فارس دربین کانون های بسیج هنرمندان استان فارس . برنامه ریزی در راستای گام دوم انقلاب اجرای برنامه های محله از عملکرد این کانون تاکنون بوده است.
هنر سوخته و فراموش شده گیوه دوزی هنریست که بعد از منبت شهرتی و سابقه قدیمی دارد و درصدد هستیم تا این هنر را دوباره احیاء کنیم.
سال ۹۸که بعنوان سال رونق تولید نامگذاری شده می تواند فرصتی برای رونمایی از آثار هنرمندان باشد که با تولیدات خودشان بتوانند به این امر بسیار مهم بپردازند و این قول را خواهیم داد تا آثارشان را معرفی و از تجربیات این عزیزان بهره لازم را برخوردار شویم.
آباده شهریست که شهرت فرهنگی و جهانی دارد اما نگاه مسئولین به شهرستان بسیار کمرنگ شده که امیدواریم با اتحاد نام و آوازه این شهرستان شهید پرور را درکشور بگسترانیم و بتوانیم پرچمدار هنرانقلاب اسلامی در استان فارس باشیم.

انتهای پیام/3194

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test