تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹,Sep 27 2020

آرشیو

یادداشت

چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط چادری‌ها به راهیان نور بروند
سردار کارگر در گفت‌وگو با برنامه «رزمنده»:
چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط...
جوابیه هیئت مدیره معدن خاک نسوز آباده به سوالات مطرح شده(2)

جوابیه هیئت مدیره معدن خاک نسوز آباده به سوالات مطرح شده(2)

تاریخ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳:۵۲
کد مطلب: 3197

در پی طرح سوالاتی از سوی فعالین عرصه های اجتماعی در خصوص عملکرد معدن خاک نسوز آباده، هیئت مدیره ی معدن جوابیه ای را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما، برخی از مطلعین و فعالان عرصه های اجتماعی شهرستان آباده، در آستانه برگزاری مجمع عمومی سالانه معدن خاک نسوز آباده، سوالاتی را در فضای مجازی مطرح نمودند، که هیئت مدیره معدن خاک نسوز، پاسخ به سوالات و ابهامات را در جوابیه منتشر نموده و در اختیار پایگاه خبری آباده نما قرار داده است که این پایگاه تحلیلی خبری بنا به رسالت ذاتی خود این جوابیه را بدون هیچ گونه دخل و تصرف منتشر و در اختیار مردم فهیم شهرستان آباده، قرار می دهد.

 

ادامه ی متن خبر قبل :

 

هدف از تجزیه و تحلیل مالی طرح در گزارشات توجیهی، دست یابی به شاخص‌های مالی و اقتصادی جهت حصول تصمیم مقتضی است. خوراک لازم بمنظور محاسبه شاخص‌های مالی و اقتصادی هزینه‌های سرمایه‌گذاری و هزینه‌های تولید می‌باشد که در بخش مطالعات فنی گزارش پیش‌بینی و ارائه گردیده است. در این بخش از گزارش با استفاده از هزینه‌های سرمایه گذاری، هزینه‌های تولید، درآمد سالیانه پیش بینی شده برای طرح و سایر مبانی و مفروضات مورد نیاز جهت انجام محاسبات، صورت حساب سود (زیان)، صورت گردش وجوه نقد، ترازنامه پیش‌بینی شده و سایر جداول مالی و اقتصادی که جهت محاسبه شاخص ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تهیه و تنظیم می‌گردد. پس از تشکیل جداول مالی و اقتصادی، شاخص‌های مهم تأثیر گذار در تصمیم گیری جهت اجرا و یا عدم اجرای طرح با استفاده از فرمول های مربوط محاسبه و بمنظور اتخاذ تصمیم مناسب ارائه می‌گردد. در این زمینه لازم به ذکر است که اهداف و شاخص‌های تعریف شده در تحلیل‌های مالی و اقتصادی با یکدیگر متفاوت می‌باشد. تحلیل مالی و تحلیل اقتصادی دو راه اصلی برای آزمون مطلوبیت یک طرح هستند. 

متاسفانه برای احداث این کارخانه طرح توجیه فنی و اقتصادی دقیق  انجام نشد و چند برگ توصیف اولیه که قالبا" توجیه آن بر مبنای دو عامل ذیل بود ارائه شده است .

الف-این واحد تنها واحد تولید کنده آجر نمای نسوز در شمال استان فارس یا استان فارس است.

ب-از باطله ها و خاکهای کم ارزش معدن استقلال می توان برای تولید آحر نسوز نما استفاده کرد.

که توجیه اول محکم و مستدل نیست و همانطور که توضیح داده شد نتیجه مطالعات بازار طرح توجیهی، پاسخگویی به سئوالات ذیل می‌باشد:

۱- آیا برای ارائه محصول تولیدی، بازار مصرف مناسب و مطلوبی در داخل و یا خارج کشور وجود دارد؟

۲- نحوه ورود به این بازار چگونه است؟

۳- کیفیت و کمیت ارائه محصول به بازار مصرف بایستی دارای چه شرایطی باشد؟

۴- چه پارامترهای در بازار مصرف محصول تأثیر گذار است؟

۵- ریسک ورود به بازارهای داخلی و خارجی به چه میزان است؟

۶- آیا در سال‌های آتی وضعیت بازار به همین منوال باقی خواهد ماند؟

7- میزان تولید این محصول در کشور و استانها و شهرهای مجاور چقدر است ؟

8- سرانه مصرف این محصول در کشور و استانها و شهرهای مجاور چقدر است ؟

و ده ها سوال دیگر در مورد توجیه شماره 2 با محصولات کم ارزش معدن با توجه به اکسید آهن موجود در خاک و شرایط پخت و دمای پخت تنها چند رنگ خاص می توان تولید کرد  در حالیکه رقبای ما در کشور و شهرهای اطراف محصولات آجر با تنوع رنگ و مدل بسیار بالا; زیبایی منحصر به فرد; کیفیت ساخت و تولید بالا; دوام و ماندگاری بالا; جنس عالی متریال آجر; قیمت رقابتی مشغول به تولید و فعالیت هستند لذا با توجه به وجود رقبای بسیار زیاد در این صنعت میبایستی تولید و فروش کالا بصورت موازی و همزمان صورت میپذیرفت که متاسفانه در زمان عملیاتی شدن این طرح این مهم صورت نپذیرفته و مسئولیت این دو مقوله طی دو قرارداد مجزا به پیمانکار مربوطه واگذار گردیده بود و متاسفانه کوتاهی در بازاریابی برای محصول موجب بروز مشکلات عدیده گردید . سیستم بازاریابی و فروش در حین تولید و نیز پس از تولید انبوه کالا در انبار ، فعال و قابل قبول نبوده است . همانگونه که مستحضرید تولید کالا بر مبنای تقاضا نبوده و در خصوص تنوع در طرح ، رنگ و سایز آجر ( بر مبنای بازدید از شرکتهای رقیب بالغ بر 400 نوع آجر اعم از رنگ بندی و طرح و سایز مختلف تولید دارند ) مطابق استاندارد تقاضا تولید صورت نگرفته است . تنوع  و برند سازی کالا که ارکان سیستم فروش تلقی میگردد که عدم رعایت آن موجب عدم رقابت پذیری در سیستم فروش و بازاریابی گردیده است . تعطیلی واحد مذکور نیز به جهت عدم موفقیت در فروش و زیان دهی در بازه زمانی قبلی و نیز اخراج منابع انسانی تبعه افغان که مجوز کار تمدید نگردیده بود باعث عدم تکمیل و تطابق موجودی کالای انبار دپو شده در رنگ و سایز متنوع موجب از دست دادن برخی مشتریان که امکان تحویل کالای مورد تقاضا وجود نداشت گردید . با وجود بازاریابی صورت گرفته شده و چاپ کاتالوگ و اطلاع رسانی گسترده متاسفانه به جهت عدم کیفیت لازم و وجود آهک در بدنه آجر و شوره زدن برخی تولیدات ، نتیجه مطلوب حاصل نگردیده است . شایان ذکر است طرح توجیهی احداث کارخانه استفاده از خاک نسوز معدن استقلال بوده است که خروجی آن آجر رنگ گلبهی و پرتقالی و انگلیسی و مشکی میباشد و جهت تولید سایر رنگها میبایستی مواد اولیه از مرند تبریز(خرید خاک ST53 از مرند تبریز هرتن 49.200 تومان و کرایه حمل هرتن 85.000 تومان جمعا برای هر تن  134.200 تومان ) با هزینه بالا تامین گردد و موجب افزایش هزینه تمام شده کالا میگردد و مشتریان توان خرید این کالا را ندارند .

علاوه بر موارق فوق الذکر متاسفانه گواهی استاندارد برای آجر اخذ نشده بود و مورد ایراد اداره نظارت بر استاندارد واقع شده بود و با شکایت جمعی از واحدهای صنعتی شهرک بدلیل تولید دود زیاد کوره های آجر مواجه شده بودیم که از طریق ریاست شهرک صنعتی اباده تذکر کتبی دریافت کردیم همچنین کوره های ساخته شده در حریم اتش نشانی اعلام شد که می توانست مشکلات جدی برای این واحد مطابق دستورالعملهای صادره ایجاد نماید لیکن با پیگیری و مذاکره با ریاست شهرکهای صنعتی استان و مدیران واحدهای شاکی در زمان بازدید از شهرک صنعتی آباده موضوع فعلا حل و فصل شد و پیگیریهای لازم برای اخذ گواهی استاندارد برای واحد آجر صورت پذیرفت و خوشبختانه توانستیم گواهی استاندارد را با رعایت تشریفات قانونی در سال 1397 اخذ نماییم .

درمورد چینی بهداشتی آترین

عملکرد چینی بهداشتی آترین همانند سایر واحدهای صنعتی دیگر شرکت  از بدو تاسیس تا سال 1396 با زیان روبرو بود و علی رغم تلاش همه مدیران قبلی جهت اصلاح فرایندهای تولید و فروش محصولات در این واحد بدلیل راندمان پایین بخش دولتی بواسطه بروکراسیهای پیچیده اداری و تشکیلاتی موفقیتی حاصل نشده بود و میزان ضرر و زیان در این واحد  در سال 1396 به میزان 7.600.000.000 ریال رسیده بود لذا با بررسی همه جانبه تلاشها و اقدامات گذشته نهایتا" هیات مدیره شرکت به این نتیجه رسید که فعالیت شرکت در بخش صنعتی مقرون به صرفه نیست و با  توجه به این که سایر واحدهای صنعتی مجتمع نیز با ضرر و زیان از بدو تاسیس روبرو بوده است بنحویکه ضرر و زیان واحدهای مجتمع در سال 1396 معادل 33.000.000.000 ریال رسیده بود یا بفروش برسد یا از طریق مزایده به بخش خصوصی جهت فعالیت برونسپاری شود اما با توجه به زیان ده بودن فعالیت این واحدها از بدو تاسیس در شرایط فعلی بحث فروش آن منطقی و به صلاح نبود لذا مقرر گردید از طریق برگزاری مزایده به خش خصوصی برونسپاری شود که پس طی تشریفات قانونی واحدچینی بهداشتی آترین  به بخش خصوصی  واگذار گردید و ماهیانه پانصد میلیون ریال بابت اجاره از طرف پیمانکار پرداخت شد وبراساس جدول توافقی مازاد بر1500 قطعه تولید بصورت پلکانی به مبلغ اجاره ماهیانه اضافه شود وشرکت سهم خود را از پیمانکار دریافت کند همچنین کلیه هزینه های نیروی انسانی – خرید مواد اولیه و تجهیزات مصرفی – عرفها ی کارگری – انرژی و غیره نیز بر عهده پیمانکار است که کمک موثری درکاهش فشارهای مالی بر شرکت دارد.

خوشبختانه پیمانکار به سرعت نواقص فنی را برطرف و قالبهای جدید را طراحی و بکار گرفت و محصولات جدید و باکیفیت را تولید نمود وبا اشتغالزایی تعداد ده نفر نیروی انسانی جدید را استخدام و به مجموعه واحد چینی بهداشتی آترین اضافه نمود و با گزارشی که پیمانکار محترم ارائه نمودند این اشتغالزایی با افزایش ظرفیت تولید ان شاءالله همراه خواهد بود.

 

 

8- درمورد کاهش هزینه پیمانکاری

همانطور که در بحث باطله برداری و بهره وری تولید توضیح داده شد با بهینه سازی عملیات بهره برداری بر اساس کمینه کردن نسبت باطله به ماده معدنیW/O)) و بیشینه  کردنNPV  هزینه های مستقیم و غیر مستقیم در این بخش کاهش یافت.

به منظور بدست آوردن NPV بیشینه پیشرویهایی با نسبت باطله برداری کمینه باید همراه با پیشروی های طراحی شده قبلی جهت گسترش زمان بندیها و بهره برداری از کانسار استفاده شوند.

9- پیرامون اقدامات شرکت در پیگیری باز نشستگی کارکنان – کاهش حقوق دولتی – افزایش 17 هکتاری محدوده

مصداق پاسخ به این سوال این بیت شعر زیباست که به عمل کار برآید به سخنرانی نیست در گزارشات ارائه شده همواره تاکید به پیگیری و به نتیجه رساندن موضوعاتی که در گذشته مطرح شده است بواضح اشاره نمودیم و در مورد کارهای جدید نیز به صراحت بحث تهیه و تدوین و نتیجه را مکتوب نوشته ایم در مورد پیگیری کار بازنشستگی کارکنان موضوع بطور جدی از سال 96 آغاز شد و مانیز در سال 97 بطور جد پیگیری نمودیم بحث بازنشستگی در معدن خاک نسوز استقلال آباده  در بخش کارگری تابع قوانین و مقررات کارهای سخت و زیان آور است وافرادیکه 20 سال مستمر در مشاغل سخت و زیان آور معدن استقلال کار کرده اند باید پیگیر تکمیل فرمها و تاییدیه های کمیته ارزیابی مشاغل سخت و زیان آور و سایر موارد باشد که تاکنون تعداد نفر در سال 96 وتعداد  49نفر در سال 97 و تعداد17 نفر در 4 ماهه ابتدای سال 98تعداد 4 نفر بازنشسته شده اند و این موضوع تقریبا با توجه به سنوات پرسنل در شرف بازنشستگی امسال پایان یافته و تقریبا" از 2 سال دیگر با نزدیک شدن بخش دیگری از کارگران به سنوات 20 سال آغاز و در سال سوم (1401 به بعد) تعداد زیادی بالغ بر یکصد نفر مشمول بازنشستگی خواهند شد .

مبلغ 4 درصد سهم تامین اجتماعی بابت سنوات پرسنل بازنشسته شرکت

عنوان

1396

1397

1398

مبلغ به ریال

11.753.852.878

4.191.169.284

1.559.080.339

تعداد نفرات

49

17

4

 

در مورد کاهش حقوق دولتی و افزایش 17 هکتاری به محدوده معدن در سالهای گذشته مکاتباتی شده است لیکن پیگیری مستمر و برگزاری جلسات با ریاست و کارشناسان سازمان صنعت معدن و تجارت فارس و پیگیری اعزام کمیته تخصصی از استان و نمونه گیری از معدن و جلسات با دکتر سرقینی معاونت معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت در وزارتخانه  و جلب نظر ایشان و ده ها مکاتبه و پیگیری و حضور در دفاتر اعضاء کمیته تخصصی و دفاع فنی از موضوع در سال 1397 انجام و هنوز برای اخذ مجوز از وزارتخانه برای سنوات قبل نیز ادامه دارد زیرا اختیارات بخشودگی حقوق دولتی توسط سازمان صنعت معدن و تجارت فقط مربوط به همان سال پیگیری است و سالهای 93 تا 96 باید از طریق وزارتخانه و شورای عالی معادن صورت پذیرد که در حال پیگیری است  در بدو شروع فعالیت شرکت تاکنون مکاتبات مختلفی پیرامون موضوعات مختلف تا کنون انجام شده ولی نتیجه ای در بر نداشته است به قول معروف کار را آن کرد که تمام کرد.

10- پیرامون مبلغ 736 میلیون تومانی اجاره بها ی پیشنهادی کارخانه صدف 2 (آترین) در تاریخ 1/9/96

مدیرعامل و هیات مدیره فعلی  در جریان این موضوع نیستند و از مدیران آنوقت که تصمیم گرفتند صحت یا سقم موضوع را سوال فرمایید.

 

 

 

 

 

11- سوال شده است در مقایسه های  سود( 94  تا 97 ) الف- آیا بعد از اعلام سود 150 تومانی سال 96 سود سهام پرداخت شده است یا خیر

اصولا" سود سال 96 مبلغ 150 تومان بوده است و طرح سوال اشتباه است و جدول سود سالهای قبل به شرح ذیل است  :

مبلغ سود تقسیمی هر سهم(ریال)

سود حاصله به ریال(خالص)

مبلغ فروش به ریال

سال مورد نظر

1500

144.541.000.000

415.905.000.000

1394

1000

81.153.000.000

341.000.000.000

1395

390

56.851.000.000

523.271.000.000

1396

 

بنابر این همانطور که ملاحظه می فرمایید مبلغ سود 150 تومانی مربوط به سال 1394 می باشد که پس از 3 سال با افتخاردر سال 1397 تمام آن به سهامداران محترم پرداخت شد وتاکنون 1.300.000.000 تومان از سود سال 1395 نیز پرداخت شده است و برنامه زمانبندی برای پرداخت مابقی سود سهام سال 95 نیزارائه شده است .

ب- در مورد پرداخت 25 درصد سهم دارایی

پرداخت مالیات یا عوارض قانونی به اداره دارایی و سایر سازمانهای دولتی قانون سراسری است و هر مبلغی دریافت شود وارد خزانه دولت و به صرف آبادانی و عمران شهرها و روستاها-برقراری امنیت و آسایش عمومی -سلامت و بهداشت مردم و امثالهم می شود لذا توجیه و دلیلی ندارد که بنحوی فعالیت اقتصادی نماییم که کمترین مالیات را بپردازیم یا خدای نکرده پنهان کاری نماییم و یا جوری مستند سازی کنیم که کمترین مالیات را پرداخت کنیم و معین بودن؛ مالیات‌ها به‌طور دقیق، واضح و معین و زمان پرداخت هریک نیز معلوم است در پایان باید گفت که امر مالیات یک امر اجتماعی واقتصادی است که یک نوع قرارداد بین مردم و حکومت می باشد و هر اندازه بین این دو مودت و دوستی برقرار باشد، چه بسا نتایج خوب و مطلوبی در پی خواهد داشت؛ نتایجی که زمینه ساز شکوفایی و بالندگی جامعه اسلامی خواهد شد.

12- در مورد ماجرای کسری حدود 200 هزارتن  خاک نسوز در سال 96 باستحضار می رساند:

پایان هر سال عملیات انبار گردانی با نظارت تیم حسابرس و بازرس قانونی شرکت توسط گروه دفتر فنی و نقشه برداران انجام می شود و بر اساس حجم سنجی و وزن مخصوص هر تبپ خاک نسوز وزن تقریبی هر نوع خاک نسوز اندازه گیری و اختلاف این اعداد بااعداد ثبت شده در سیستم نرم افزاری انبار محصول محاسبه و اعلام می گردد و طبیعی است با توجه به خطاهای نقشه برداری و میزان افت رطوبت و حمل گرد و خاک طی یک سال توسط باد در زمات تخلیه – همگن سازی – بارگیری و جابجایی بین انبارها  عدد بدست آمده با عدد توزین شده تدریجی طی سال که در سیستم انبار ثبت شده است اختلافاتی دارد لذا طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری و کارشناس آزمایشگاه مکانیک اداره راه و ترابری میزانی از این کسری انبارها قابل قبول است و بازرس و حسابرس قانونی نیز آن را می پذیرد لیکن در سال 1395 و 1396 میزان این کسری بسیار زیادتر از سالهای قبل و بعد است که بخشی از دلیل آن را در سوال شماره 2 توضیح دادیم .

  •  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

تناژافت خاک انبار

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
 

ظاهرا"در زمان بازرسی ویژه در گزارش ارسالی به اعضای محترم شورای شهر این مورد نیز ذکر شده است و گویا کل گزارش جهت بررسی در اختیار مراجع قضایی گذاشته شده است و تا کنون پاسخی دریافت نشده است لذا چنانچه پیگیری این موضوع برای شما جوانان عزیز جذابیت و اهمیت دارد می توانید از طریق مراجع قضایی یا شورای اسلامی شهر که درخواست کننده حسابرسی و ارسال کننده گزارش حسابرس به مرجع قضایی بوده است  مطالبه گری و پیگیری فرمایید .

 

13- در مورد میزان خاک ادعایی صادرات به کشورهای عراق – آذربایجان – ترکمنستان و کویت

در نحوه طرح این سوال متاسفانه عمدا یا سهوا متن گزارش با ظرافت تغییر کرده است در گزارش چاپ شده آفتاب استقلال دقیقا" این جمله چاپ شده استˮ توسعه صادرات محصولات مجتمع صنعتی و خاک نسوز به کشورهایی از قبیل افغانستان و عراق و آذربایجان و ترکمنستان و کویت ˮ لذا صادرات محصولات مجتمع صنعتی به کشورهای افغانستان و عراق و آذربایجان و ترکمنستان انجام می شود  و صادرات خاک نسوز به کشور کویت انجام می شود و پیگیری لازم جهت دانه بندی و دریافت کد SGS برای ایجاد زمینه خاک به کشورهای دیگر انجام شده است و مذاکرات اولیه صورت پذیرفته که انشاء الله پس از کسب نتایج قطعی خبر آن منتشر خواهد شد.

15- سوال شده بود چرا در مورد سود 8.723.500.000 تومانی اشاره ای نشده است و لحاظ نشدن افت خاک و اعلام شدن سود آن  و اعلام سود 800 میلیون تومان بدهی حقوق دولتی و پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان بدهی به دارایی باستحضار می رساند.

طبق قوانین اجرائی سازمان بورس اوراق بهادار شرکتهای پذیرفته شده می بایست به صورت دوره ای ومیان دوره ای اطلاعات صورتهای مالی حسابرسی شده وحسابرسی نشده را به سازمان اعلام نمایند.واین مهم قبل از انجام حسابرسی وبه تبع نهائی شدن حسابهای مالی وتعیین طبقات حسابها انجام گرفت و سود 8.723.500.000 تومانی در گزارش درج شده در روزنامه آپاتیه با ذکر عنوان حسابرسی نشده گزارش شد که توسط تیم مالی شرکت محاسبه شده بود لیکن بعد از حسابرسی قانونی مبلغ سود توسط حسابرس قانونی عدد 8.100.000.000 تومان گزارش شد.

در مورد مطرح شدن موضوع لحاظ نشدن افت خاک و اعلام شدن سود آن  اتفاقا در سال 1397 افت خاک در محاسبات مالی توسط حسابرس قانونی و حسابداری شرکت محاسبه و لحاظ گردید لذا چنین ادعایی برای دوره مالی سال 1397 اشتباه و کذب محض است .

در این ورد در سال 97 طی کارشناسی دادگستری(آقای تابان) افتهای خاک با مصوبه هیئت مدیره هم در سیستم انبارها لحاظ گردیده است واین ادعا کاملا بی اساس می باشدو در گزارش بندهای حسابرس به جزئیات آن اشاره شده است.

همچنین این شرکت در فرابورس در سال  97جزو بازار پایه و با یک پله ارتقاء در حال حاضر در تابلو بورس از بین رنگهای زرد(عالی)نارنجی(متوسط)قرمز(ضعیف)دارای رنگ زرد می باشد در ضمن شرکت در سال 97بعنوان تولید کننده برتر در استان مورد تشویق اداره کل صنعت ، معدن و تجارت قرار گرفته است .

بازرس و حسابرس قانونی شرکت  بر مبنای بخش هفتم قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت به اظهارنظر در خصوص تطبیق صورت های مالی، صورت دارایی ‌و صورتحساب دوره عملکرد و حساب سود و زیان و ترازنامه و ... با قانون می پردازند و از گزارش خویش را در مجمع عمومی قرائت و به سوالات پاسخ می دهند لذا پاسخ به علت اعلام سود 800 میلیون تومان بدهی حقوق دولتی و پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان بدهی به دارایی حسابرس قانونی شرکت در مجمع عمومی توضیح خواهد داد .

در پایان از همه دلسوزان عزیز که با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود مارا یاری می نمایند تشکر می کنیم امید است پیشنهادات سازنده این بزرگواران را در زمینه های ذیل دریافت نماییم.

محورهاي پيشنهاد

1- بهبود شرايط كار و روابط انساني.

2- بهبود كيفيت محصولات و خدمات، رفع نواقص و عیوب.

3- ارتقاء .HSE

4- ابداعات و تغييرات بنيادي.

5- تسهيل در كار .

6- صرفه جوئي در وقت، هزينه­ها ، كاهش قيمت تمام شده (مدیریت بهینه منابع).

7- افزايش حسن شهرت و سهم شركت در بازار.

8- بهبود شیوه­ های مدیریتی .

 

      سایه پر برکت مقام عظمای ولایت مستدام

 

 

انتهای پیام/3197

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test