تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹,Apr 09 2020

آرشیو

پا پیـــچ

انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی یکی از کارخانجات شهرستان/مسئولین مسبب فاجعه نباشید!!!
انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی کارخانجات شهرستان:
انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی یکی از...
با حضور دانشجویان و رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس

همایش جوان انقلابی در آباده برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲:۲۶:۴۰
کد مطلب: 3272

دانشجو باید انتقاد سازنده کند، مشکلات را بیان کند و درباره حل مسائل پیشنهادات ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما همایش جوان انقلابی جهاد علمی و امیدآفرینی با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس در آباده برگزار شد.

فرماندار آباده گفت: با توجه به اینکه آباده بعنوان شهر جهانی منبت معرفی شده است، انتظار داریم رشته منبت و صنایع دستی مجددا در دانشگاه آزاد اسلامی آباده دایر شود.

نیک مرام ظهر دوشنبه در همایش جوان انقلابی، جهاد علمی و امیدآفرینی که با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی این شهرستان اظهار کرد: بیش از یک قرن از تاسیس فرمانداری، آموزش و پرورش و شهرداری این شهر می گذرد و امروز شهرستان آباده در بسیاری موارد رتبه های برتر استانی و کشوری را دارا است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آباده بعنوان شهر جهانی منبت شناخته و از سوی سازمان جهانی صنایع دستی معرفی شد، گفت: بیش از 6 هزار منبت کار خانگی در این شهرستان نیازمند حمایت و دریافت تسهیلات می باشند.

نیک مرام با تاکید بر لزوم اخذ رشته های جدید و پرکاربرد دانشگاهی در این شهرستان اظهار کرد: درخواست داریم که رشته منبت در این دانشگاه مجددا دایر شود. 

وی افزود: فرش آباده نیز یکی دیگر از صنایع دستی این شهر و در نوع خود منحصر به فرد است و باید درباره آن پژوهش و برنامه ریزی شود.

فرماندار آباده با تاکید بر اینکه دانشگاه ها در بیان مشکلات و حل مسائل شهرستان به دولت کمک کنند، گفت: باید برای بررسی مشکلات شهری از ظرفیت دانشجویان استفاده شود.

نیک مرام با بیان اینکه کارهای پژوهشی و ورود دانشگاه به حوزه صنعت می تواند خاک نسوز آباده را از خام فروشی نجات دهد، اظهار کرد: اگر امروز خاکنسوز شهرستان از خام فروشی به سمت تولید پیش برود قطعا در آینده این صنعت می تواند به یکی از مهمترین شریان های اقتصادی استان فارس و شهرستان تامین شود.

فرماندار آباده  همچنین با اشاره به ظرفیت های کشاورزی شهرستان آباده اظهار کرد: 1500 هکتار باغ زردالو در شهرستان آباده، بزرگترین استخر آبی – کشاورزی در کشور، 500 هکتار تولیدات گیاهان دارویی و بیش از 30 هکتار تولید زعفران در آباده از جمله ظرفیت های کشاورزی در این شهرستان است که اگر دانشگاه نیز در این حوزه کارهای پژوهشی و علمی انجام دهد بدون شک به قطب کشاورزی تبدیل خواهیم شد.

نیک مرام با تاکید بر احیای تشکل های دانشجویی در شهرستان گفت: دانشجو باید انتقاد سازنده کند، مشکلات را بیان کند و درباره حل مسائل پیشنهادات ارائه دهد.


راه‌اندازی و توسعه مدارس عالی مهارت

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی و توسعه مدارس عالی مهارت گفت: رویکرد جدید دانشگاه آزاد موجب می‌شود که با توجه به نیاز جامعه، متقاضیان تحصیل بتوانند به سمت بازار کار و کارآفرینی هدایت شوند.

محمدکاظم پیش قدم با بیان اینکه اعضای هیات علمی باید در قدم اول مهارت را به دانشجویان آموزش دهند، افزود: اساتید در کنار متخصصین هر حرفه در مدارس مهارت، به تدریس خواهند پرداخت.

وی در پایان با بیان اینکه موضوع پایان نامه ها بر اساس مسائل پژوهشی هر شهر و استان وارد سایت می شود، گفت: در سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی پایان نامه ها با موضوعات مربوط به همان شهر ارائه می شود بعنوان مثال موضوع پایان نامه ها در آباده با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در حوزه صنعت، تاریخ و تمدن، فرهنگ و مسائل اجتماعی ارائه می شود.

در این همایش سرود ولایت برای اولین بار توسط گروه سرود پادگان حضرت ولیعصر(عج) اجرا شد. 

در پایان این مراسم نیز از خانواده شهید حمید قاسم پور، شهید اسدالهی و شهید فرخی با تقدیم لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.

منبع: صبح آباده

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test