تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹,Apr 09 2020

آرشیو

پا پیـــچ

انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی یکی از کارخانجات شهرستان/مسئولین مسبب فاجعه نباشید!!!
انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی کارخانجات شهرستان:
انتقاد عضو شورای شهر آباده در خصوص تصمیم بازگشایی یکی از...
در نشست شورای فضای مجازی استان فارس مطرح شد

تنها مرجع تأیید کننده اطلاعات کرونا علوم پزشکی می‌باشد

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰:۲۸
کد مطلب: 3295

با توجه به رخدادهای چند ماه گذشته و به ویژه بیماری کرونا، برخی از رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با انتشار اخبار و مطالب غیرموثق و غیرمستند باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی و بهم‌ریختگی روانی جامعه شده‌اند. از این رو رسانه‌ها مورد رصد قرار خواهند گرفت و با رسانه‌هایی که اطلاعاتی بدون تأیید علوم پزشکی منتشر نمایند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما، نشست شورای فضای مجازی استان فارس با معاونت اجتماعی ناجا و پلیس فتا با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و رئیس این شورا، سرهنگ کاووس محمدی، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی فارس، سرهنگ کیومرث نوروزی جانشین پلیس فتا استان فارس و ابراهیم عباسی، دبیر شورای فضای مجازی استان فارس برگزار شد.

در این نشست صابر سهرابی گفت: شورای فضای مجازی استان فارس آمادگی دارد تا با هر نهاد، سازمان و شخصی که در فضای مجازی فعالیت مؤثر فرهنگی دارد همکاری نماید. سهرابی ادامه داد: شورای فضای مجازی در راستای ایجاد فضایی مناسب برای بهره‌برداری همه مردم در کمال اطمینان و امنیت و همچنین فرهنگ‌سازی راه‌اندازی شده است و از این رو افزایش سواد رسانه‌ای یکی از راهبردهای این شورا خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: مردم باید بدانند که برخی از رسانه‌ها در فضای مجازی حضور دارند که هیچ‌گونه مجوز فعالیتی ندارند و ما نیز در این شورا با رصد آن‌ها و سپس تذکر اولیه و در صورت عدم توجه به تذکرات این شورا با آن‌ها برخورد قانونی خواهیم کرد. از همین رو درخواست داریم تا هرچه زودتر این رسانه‌ها جهت ثبت و دریافت مجوز به سامانه جامع رسانه کشور (http://e-rasaneh.ir) اقدام نمایند.

رئیس شورای فضای مجازی استان فارس بیان داشت: همچنین با توجه به رخدادهای چند ماه گذشته و به ویژه بیماری کرونا، برخی از رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با انتشار اخبار و مطالب غیرموثق و غیرمستند باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی و بهم‌ریختگی روانی جامعه شده‌اند. از این رو رسانه‌ها مورد رصد قرار خواهند گرفت و با رسانه‌هایی که اطلاعاتی بدون تأیید علوم پزشکی منتشر نمایند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. وی از همه رسانه‌ها خواست تا اخبار، اطلاعات و محتوای خود در زمینه بیماری کرونا را تنها با تایید دانشگاه علوم پزشکی شیراز یا شهرستان خود منتشر نمایند که در غیر این صورت با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد و از مردم نیز خواست تا اطلاعات خود در این زمینه را تنها از رسانه‌های رسمی و دارای مجوز دنبال کنند و به سایر اطلاعات توجهی ننمایند.

این مسئول فرهنگی فارس با دعوت از همه اهالی هنر و شهروندان فارس جهت تولید محتوا و فعالیت مؤثر در فضای مجازی به همکاری با این شورای گفت: علاقمندان می‌توانند از طریق وات‌ساپ به شماره ۰۹۱۶۴۰۱۹۱۵۸، طرح و ایده خود را ارائه نمایند. سرهنگ کاووس محمدی نیز در این نشست گفت: نیروی انتظامی گاه مسایل و معضلاتی را می‌داند که برای برطرف کردن آن‌ها نیز به فرهنگ‌سازی وجود دارد. از این رو هنرمندان و فرهنگ‌وران به ویژه در فضای مجازی باید به یاری ما بیایند فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.

محمدی ادامه داد: در مورد بیماری کرونا متأسفانه برخی سودجویان با انتشار اخبار و اطلاعات کذب و دروغ به دنبال سود خود هستند که در این راستا از مردم می‌خواهیم تا اطلاعات خود را تنها از رسانه‌های رسمی و دارای مجوز فعالیت پیگیری نمایند و از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم تا اطلاعات خود را پیش از انتشار به تأیید رئیس علوم پزشکی برسانند. دکتر ابراهیم عباسی، دبیر شورای فضای مجازی استان فارس هم گفت: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه زمان و مکان ندارد و بر خود لازم می‌دانیم تا با ساماندهی و سازماندهی فضای مجازی محیطی قابل اعتماد و اطمینان را برای شهروندان بسازیم. عباسی ادامه داد: این شورا آمادگی دارد تا از همه کسانی که توانایی تولید محتوا و یا ایده‌ای در فضای مجازی دارند حمایت و پشتیبانی نماید.

مسئول دبیرخانه شورای فضای مجازی استان فارس نیز تأکید کرد که مردم اطلاعات و اخبار خود را می‌بایست تنها از طریق رسانه‌های رسمی و دارای مجوز دنبال نمایند و به این اطلاعات اعتماد نمایند. مردم و رسانه‌ها می‌توانند اطلاعات خود را در مورد بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری و درمان آن را تنها از طریق سامانه علوم پزشکی شیراز به آدرس www.sums.ac.ir و یا  www.corona.sums.ac.ir بدست آورند. 

انتهای پیام/3295

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test