تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۲۷ دي ۱۳۹۹,Jan 16 2021

آرشیو

یادداشت

نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
فرماندار آباده:

وضعیت شیوع کرونا در شهرستان آباده قرمز شد

تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰:۳۵
کد مطلب: 3401

مهار این بیماری بستگی به اراده و همکاری مردم دارد و در این راستا خواستاریم تا از انجام هرگونه مسافرت، حضور در میهمانی و خروج از خانه برای کارهای غیرضروری پرهیز شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آباده نما، فرماندار آباده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده با اعلام این خبر گفت: متاسفانه آمار مبتلایان بستری شده و همچنین مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان آباده روندی صعودی یافته و هم اکنون این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

 نیک مرام با اشاره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان آباده افزود: از مجموع 3 هزار تست انجام شده کرونا در شهرستان آباده، تاکنون پاسخ 305 مورد آن مثبت بوده و تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان به 8 نفر رسیده است.

وی با اشاره با مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده در خصوص برگزاری مراسم های جشن و عزا در این شهرستان گفت: *برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و عزای رسمی در تالارها ، منازل مسکونی و باغ ها در شهرستان آباده تا اطلاع ثانوی ممنوع است* و تالارها شهرستان نیز تا اطلاع ثانوی برای برگزاری مراسم بسته هستند و طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان هیچ اطلاعیه ترحیم یا کارت عروسی در شهرستان چاپ و منتشر نمی شود.

نیک مرام افزود: *تا اطلاع ثانوی کلیه سالن های مطالعه کتابخانه ها، آرایشگاه های زنانه، سالن های ورزشی سرپوشیده، کافی شاپ، پارک ها و شهربازی، در شهرستان آباده تعطیل خواهند بود* و همچنین رستوران ها، فست فودها و بستنی بندی ها صرفا *بصورت بیرون بر* مجاز به فعالیت هستند.

وی افزود: آرایشگاه های مردانه نیز موظف به فعالسازی سیستم نوبت دهی غیرحضوری هستند و *ورود بیش از یک شخص در آن واحد به آرایشگاه ممنوع است.*

نیک مرام با تاکید مجدد بر استفاده از ماسک در سطح ادارات و اصناف اظهار کرد: *کلیه متقاضیان برای ورود به ادارات و دریافت خدمات دولتی لازم است که از ماسک استفاده کنند و در غیر این صورت از ارائه خدمت به آنها جلوگیری می شود.*

فرماندار آباده افزود: به فروشگاه های بزرگ، دفاتر پیشخوان و کارگزاران دفاتر بیمه در شهرستان آباده تذکر داده شده است که ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهند بود و در غیر اینصورت مطابق قانون برخورد می شود.

نیک مرام ادامه داد: همچنین واحد های صنفی واقع در پاساژها و مجتمع های تجاری شهرستان تنها در *بازه زمانی 9صبح تا 8 شب* منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت می باشند.

وی در خصوص فعالیت اصناف در شهرستان آباده اظهار کرد: کلیه واحدهای صنفی در این شهرستان *ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی توسط فروشنده و مشتری خواهند بود* و در صورت مشاهده عدم رعایت این موضوع ضمن تشکیل پرونده با واحد صنفی متخلف برخورد می شود.

فرماندار آباده در پایان تصریح کرد: مهار این بیماری بستگی به اراده و همکاری مردم دارد و در این راستا خواستاریم تا از انجام هرگونه مسافرت، حضور در میهمانی و خروج از خانه برای کارهای غیرضروری پرهیز شود.

انتهای پیام/3401

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test