تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹,Aug 09 2020

آرشیو

یادداشت

 مجلس تلاش ویژه‌ای درباره معیشت طبقات ضعیف خواهد داشت/ پیام رهبر انقلاب نقشه راه ماست
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی
مجلس تلاش ویژه‌ای درباره معیشت طبقات ضعیف خواهد داشت/...
 به نام ملت به کام سوداگران
اسماعیل نعمت اللهی:
به نام ملت به کام سوداگران
فرماندار آباده:

وضعیت شیوع کرونا در شهرستان آباده قرمز شد

تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰:۳۵
کد مطلب: 3401

مهار این بیماری بستگی به اراده و همکاری مردم دارد و در این راستا خواستاریم تا از انجام هرگونه مسافرت، حضور در میهمانی و خروج از خانه برای کارهای غیرضروری پرهیز شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آباده نما، فرماندار آباده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده با اعلام این خبر گفت: متاسفانه آمار مبتلایان بستری شده و همچنین مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان آباده روندی صعودی یافته و هم اکنون این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

 نیک مرام با اشاره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان آباده افزود: از مجموع 3 هزار تست انجام شده کرونا در شهرستان آباده، تاکنون پاسخ 305 مورد آن مثبت بوده و تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان به 8 نفر رسیده است.

وی با اشاره با مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده در خصوص برگزاری مراسم های جشن و عزا در این شهرستان گفت: *برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و عزای رسمی در تالارها ، منازل مسکونی و باغ ها در شهرستان آباده تا اطلاع ثانوی ممنوع است* و تالارها شهرستان نیز تا اطلاع ثانوی برای برگزاری مراسم بسته هستند و طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان هیچ اطلاعیه ترحیم یا کارت عروسی در شهرستان چاپ و منتشر نمی شود.

نیک مرام افزود: *تا اطلاع ثانوی کلیه سالن های مطالعه کتابخانه ها، آرایشگاه های زنانه، سالن های ورزشی سرپوشیده، کافی شاپ، پارک ها و شهربازی، در شهرستان آباده تعطیل خواهند بود* و همچنین رستوران ها، فست فودها و بستنی بندی ها صرفا *بصورت بیرون بر* مجاز به فعالیت هستند.

وی افزود: آرایشگاه های مردانه نیز موظف به فعالسازی سیستم نوبت دهی غیرحضوری هستند و *ورود بیش از یک شخص در آن واحد به آرایشگاه ممنوع است.*

نیک مرام با تاکید مجدد بر استفاده از ماسک در سطح ادارات و اصناف اظهار کرد: *کلیه متقاضیان برای ورود به ادارات و دریافت خدمات دولتی لازم است که از ماسک استفاده کنند و در غیر این صورت از ارائه خدمت به آنها جلوگیری می شود.*

فرماندار آباده افزود: به فروشگاه های بزرگ، دفاتر پیشخوان و کارگزاران دفاتر بیمه در شهرستان آباده تذکر داده شده است که ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهند بود و در غیر اینصورت مطابق قانون برخورد می شود.

نیک مرام ادامه داد: همچنین واحد های صنفی واقع در پاساژها و مجتمع های تجاری شهرستان تنها در *بازه زمانی 9صبح تا 8 شب* منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت می باشند.

وی در خصوص فعالیت اصناف در شهرستان آباده اظهار کرد: کلیه واحدهای صنفی در این شهرستان *ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی توسط فروشنده و مشتری خواهند بود* و در صورت مشاهده عدم رعایت این موضوع ضمن تشکیل پرونده با واحد صنفی متخلف برخورد می شود.

فرماندار آباده در پایان تصریح کرد: مهار این بیماری بستگی به اراده و همکاری مردم دارد و در این راستا خواستاریم تا از انجام هرگونه مسافرت، حضور در میهمانی و خروج از خانه برای کارهای غیرضروری پرهیز شود.

انتهای پیام/3401

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test