تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹,Sep 24 2020

آرشیو

یادداشت

چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط چادری‌ها به راهیان نور بروند
سردار کارگر در گفت‌وگو با برنامه «رزمنده»:
چهره شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنیم/ قرار نیست فقط...
در نشست فرماندار آباده و خبرنگاران مطرح شد:

کارگروه ویژه نظارت بر فضای مجازی در آباده تشکیل می شود

تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۰۱:۲۸
کد مطلب: 3426

تلاش خبرنگاران عزیز را در شهرستان آباده ارج می نهیم و امید داریم که تلاشگران ما در سنگر خبر و رسانه با تفکر و اندیشه ناب اسلامی و همچنین با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ، همچون گذشته برای گسترش علم و آگاهی بکوشند.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، فرماندار شهرستان آباده در آیین تجلیل از خبرنگاران گفت: از خبرنگاران انتظار می رود ضمن بالابردن سطح مطالعه و آگاهی خود ، در راستای آگاهی بخشی به عموم مردم تلاش کنند.

نیک مرام با بیان اینکه ارزش حقیقی حرفه خبرنگاری ، پاسداشت میراث عظیم اسلامی است، افزود: از جمله کسانی که در راستای پیام رسانی ولایت امیر المومنین (ع) گام برداشته اند علامه امینی است که آثار بی همتای الغدیر دلیلی محکم برای این واقعه ی عظیم است.

وی هدف اصلی خبرنگاران را حفظ ارزش های اسلامی و ایرانی دانست و افزود: اصحاب خبر و رسانه با گزارش ها و اخبار صحیح خود همیشه برای اعتلای این فرهنگ کوشش نموده اند که جای تقدیر و سپاسگزاری دارد.

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی در ادامه گفت: تلاش خبرنگاران عزیز را در شهرستان آباده ارج می نهیم و امید داریم که تلاشگران ما در سنگر خبر و رسانه با تفکر و اندیشه ناب اسلامی و همچنین با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ، همچون گذشته برای گسترش علم و آگاهی بکوشند.

هادی فرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آباده در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان ضمن پاسداشت مقام والای شهدای خبر و رسانه ، همچنین پیشکسوتان این عرصه بخصوص مرحوم آستانه بیان داشت: عرصه خبر و رسانه از جایگاه ویژه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار است ،از جمله اولویت های اصلی این وزارتخانه برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه ی خبرنگاران بوده و انتظار می رود خبرنگاران با مشارکت در این کارگاه ها در راستای فضای تخصصی حوزه خبر و رسانه و تشکیل کارگروه ویژه آن تلاش نمایند.

 

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آباده از جمله معضلات خبر و رسانه را فضای مجازی دانست و گفت: *خبرنگارنماهای بسیاری در فضای مجازی به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند* ، حال آنکه هیچ تعریف و هدفی از گروه های تشکیل شده در فضای مجازی موجود نیست و هر شخص به راحتی به خود اجازه می دهد که در حرفه خبرنگاری ورود کند و اخبار را به صورت سلیقه ای و طبق میل گروه خود در فضای مجازی ثبت کند و حتی آن را به نقد بگذارد که این بسیار ناپسند و خلاف قانون است
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از *تشکیل شورا و کارگروه نظارت بر فضای مجازی با ریاست فرماندار این شهرستان خبر داد* و افزود: از جمله دغدغه های اصلی خبرنگاران این است که اخبار به صورت ناقص ، غیر اصولی و خارج از قواعد و قوانین خبرنگاری و گاه کاملا غیر موثق به مردم انتقال می یابد که این موضوع باعث تشویش اذهان عموم و تخریب فرهنگ خبر و اطلاع رسانی است ، با دستور فرماندار محترم کارگروه و شورای ویژه نظارت بر فضای مجازی تشکیل خواهد شد.

 

برنامه بزرگداشت روز خبرنگار با اهدای لوح و هدیه به خبرنگاران شهرستان آباده پایان یافت.

یادآور می شود این برنامه با همکاری فرماندار ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آباده انجام پذیرفت.

گزارش تصویری کامل این مراسم را از لینک زیر مشاهده نمائید:

http://abadehnama.ir/news/show/3425

انتهای پیام/3426

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test