تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹,Oct 22 2020

آرشیو

یادداشت

نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
به مناسبت هفته دفاع مقدس:

با شهدای شهرستان آباده: سردار شهید مقصود صالحی

تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۴۳
کد مطلب: 3494

با شهدای شهرستان آباده: سردار شهید مقصود صالحی

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، پایگاه اطلاع رسانی خاطرات شهدای آباده، به مناسبت هفته دفاع مقدس، به انتشار زندگینامه، تصاویر، وصیت نامه و ... تعدادی از شهدای شاخص شهرستان آباده پرداخته است. در ادامه زندگینامه شهید مقصود صالحی را می خوانیم.

 

 

 

شهدای شهرستان آباده

سردار شهید مقصود صالحی

 

شهید مقصود صالحی

نام پدر: محمدعلی

تاریخ تولد: 1346/3/23 

تاریخ شهادت: 1364/08/24

سن هنگام شهادت: 19 سال

یگان : سپاه پاسداران ، تیپ 56 حضرت یونس (ع)

مسئولیت: مسئول پرسنلی تیپ 56 حضرت یونس (ع)

 

 

 

زندگینامه : 

بسم الله الرحمن الرحیم زندگی نامه شهید رزمنده مقصود صالحی

 

مقصود صالحی در سال 1346 شمسی در ایزدخواست متولد می شود. مقصود نگاه به چشم های پر امید پدر می دوزد و دردها و رنج هایش را به لبخند می زداید و به مادر نیز این نوید را می دهد که روزگاری همه رنج ها و دردهایش را به درمان خواهد نشست و سربلندی را به او هدیه خواهد کرد مقصود این سرو در خانه پدر طراوت یافته و به سر سزی می رسد و با عبور از کوچه های کودکی راه را برای رسیدن به مدرسه باز می کند و می رود تا اندکی از وقت خود را در مدرسه بگذراند و چند برگ از کتاب دانش را ورق بزند مقصود دوره ابتدایی را با موفقیت طی می کند و وارد راهنمایی می شود در مقطع سوم راهنمایی است که دیگر دل به درس نمی دهد.

مقصود با بچه های انقلاب همراه است و دلی سرشار از عشق امام دارد و مدام نیز آن عشق را ابراز می کند او مثل همه بچه های انقلاب در جویبار نهضت بال می جوید و به پرواز در می آید و نگاهش را از دستان امام بر نمی دارد و از آن نور و روشنی می گیرد و سمت و سوی رفتن را تشخیص می دهد.

مقصود در کنار کار و تلاش وارد سپاه می شود و سهم خود را به این نهاد برخواسته از درون دل های پاک ادا می کند و در مسیر رسیدن به جبهه قرار می گیرد.مقصود به این سفر الهی مشرف می شود چاووش خوانان قافله شان را تا دیار عشق همراهی می نمایند و آن ها را در دل معرکه جنگ قرار می دهند کم کم روزهای عملیات آغاز می شوند و آشنایان با مرام علی را برای حضور در یک حمله فراگیر فرا می خوانند.

آوای (به پیش) در جبهه ها طنین انداز می شود و عشق میدان داریش را آغاز می کند یاران علی(ع) در میدان کارزار چنان حماسه می آفرینند که یک بار دیگر ماجرای فتح خیبر به دست مولا در ذهن ها تداعی می گردد.مقصود از مردانی است که در آغاز شباب میهمان بزم کرو بیان می گردد پیکر پاکش را به یاران می سپرد تا به عنوان یک سند در محضر ایل عاشق به نمایش بگذارند و چراغش را روشن بگذارند. وی در 24 آبان 1364 به شهادت می رسد. مقصود را در شهر ایزدخواست کنار دوستان شهیدش به دست خاک دادند.روحش شاد و یادش گرامی باد

 

منبع: http://seddiqin.blog.ir/post/166

انتهای پیام/3494

 

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test