تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹,Oct 22 2020

آرشیو

یادداشت

نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
کد مطلب: 3508

در زمان اجرای سیاست‌های تنظیم خانواده مراکز بهداشتِ سراسر کشور، مدام از مضرات بارداری برای خانواده‌ها و مادران می‌گفتند تا آنها را از فرزندآوری منصرف کنند! در حالی که این ادعا، هیچ پایه پزشکی نداشته و ندارد!

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، به نقل از  باشگاه خبرنگاران پویا؛ کنترل جمعیت و تحدید نسل، سیاستی است با روشهای گوناگون که از سوی اندیشمندان کشورهای غربی اتخاذ و در سطح بین المللی و به‌ویژه‌ در کشورهای مسلمانی مانند ایران به اجرا درآمده است؛ در حالی که این سیاست‌ها، مخالف منافع، اقتصاد و امنیت آینده این کشورها است. 

در سال‌های پس از جنگ تحمیلی و پس از سرشماری رسمی سال 1365، جمعیت و لزوم تنظیم خانواده از سوی محافل گوناگون علمی و سیاسی مطرح و زمینه‌ساز شروع رسمی برنامه تنظیم خانواده در کشورمان شد؛ همین امر موجب شد که سیاست‌های تعدیل رشد جمعیت از طریق تشویق و ترغیب برنامه‌های تنظیم خانواده و کاهش سطح زاد و ولد در باروری در کشور آغاز شود.

در سال 1369 شورای تحدید موالید با تصویب دولت و به ریاست وزیر بهداشت تشکیل شد و در سال 1370 با ایجاد اداره کل جمعیت و تنظیم خانواده، برنامه‌های جمعیتی گسترش یافت و در سال 1372 قانون تنظیم خانواده مشتمل بر چهار ماده و دو تبصره در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید.

در ویدیوهای زیر ضمن اشاره به برنامه‌هایی که در دوره مذکور سعی در کاهش جمعیت کشورمان داشتند، مشاهده می‌کنیم که در زمان اجرای این سیاست‌ها، مراکز بهداشتِ سراسر کشور دائماً از مضرات بارداری برای خانواده‌های ایرانی می‌گفتند تا آنها را از فرزندآوری منصرف کنند! در حالی که این ادعا، هیچ پایه پزشکی نداشته و ندارد! بر خلاف چنین ادعایی، بر اساس تحقیقات مختلف علمی و پزشکی، بارداری در سنین پایین، بارداری‌های متعدد و بارداری‌های متعدد در پیشگیری از سرطان پستان، تخمدان و ابتلا به فیبروم و سلامت مادر بسیار موثر است.

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

بیشتر بخوانید
منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/07/12/2361615
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test