تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰,Sep 18 2021

آرشیو

یادداشت

بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
محمد صادقی؛ فعال رسانه‌ای و رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان آباده نوشت:
بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
نقدی بر مناظره اقتصادی
به قلم حسین عسکریان:
نقدی بر مناظره اقتصادی

آرشیو

پا پیـــچ

آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
پس از گزارش پایگاه خبری آباده نما از وضعیت شلوغی مرکز واکسیناسیون:
آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
کد مطلب: 3516

با توجه به مطلب ارسالی شهروند خبرنگار آباده نما در راستای رسالت خبری ، جهت صحت و سقم افزایش حقوق دو میلیون تومانی مدیرعامل معدن خاک نسوز شهرستان آباده از مسئولین مرتبط مصاحبه صورت گرفته که مشروح ان را می خوانیم.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، شنیده ها حاکی از این بود که طبق جلسه اخیر هیئت مدیره معدن خاک نسوز استقلال آباده، قرار است مبلغ قابل توجهی به حقوق مدیر عامل معدن خاک‌ نسوز اباده اضافه گردد.

به گزارش آباده نما با توجه به مطلب ارسالی شهروند خبرنگار آباده نما در راستای رسالت خبری قرار بر این شد جهت صحت و سقم افزایش حقوق دو میلیون تومانی مدیرعامل معدن خاک نسوز شهرستان آباده از مسئولین مرتبط پیگیری نماید.

پایگاه خبری آباده نما، در راستای پیگیری این موضوع و گزارش به مردم، در این خصوص با رئیس هیئت مدیره معدن و شهردار آباده، تعدادی از اعضای هیئت مدیره معدن خاک نسوز آباده و اعضای شورای اسلامی شهر آباده مصاحبه و گفت و گو کرده است که مشرح آن ها را با هم میخوانیم.

 

 

_ غلامعباس زارع، شهردار آباده و رئیس هیئت مدیره معدن خاک نسوز:

افزایش حقوق مطرح نیست، صورتجلسه ای به ثبت نرسیده

شهردار آباده در مصاحبه با آباده نما گفت: هیچگونه افزایش حقوقی در خصوص مدیر عامل معدن خاک نسوز مطرح نیست.

در هیات مدیره نامه ایی که از طریق مدیر کل کار استان ارسال شده بود مطرح و اعلام گردید که موضوع برابر ضوابط و مقررات اقدام گردد ضمن توجه به این موضوع که تاکنون هیچ گونه مصوبه ایی هم در دفتر صورتجلسات  هیات مدیره به ثبت نرسیده است .

 

_ داریوش نادری، عضو هیئت مدیره معدن خاک نسوز:

داریوش نادری عضو هییت مدیره معدن خاک نسوز در مصاحبه با اباده نما گفت:
این قضیه مطرح شده است،چیزی تصویب نشده است،قرار شد این مورد چکش کاری شود و سوال شود قانونی هست یانه و نامه به اداره کار نوشته شود در صورت قانونی بودن سپس بررسی شود.

 

_ احمدرضا باقری، عضو هیئت مدیره معدن خاک نسوز:

بحث افزایش کارانه مدیر عامل و به درخواست مدیر عامل بوده / هیئت مدیره در حال تحقیق است

احمد رضا باقری عضو هیئت مدیره معدن در این باره گفت: بحث افزایش حقوق نبوده فقط تنها چیزی که عنوان شده ،اگر قانون اجازه دهد، بحث کارانه مدیر عامل بوده که در پایه حقوق قرار گیرد.
وی افزود:حقوق مدیرعامل در اختیار هیئت مدیره است می تواندافزایش حقوق دهد ،درخواست مدیرعامل بوده که نه موافقت شده و نه رد شده است و هیئت مدیره در حال تحقیق می باشد.

 

_ ابراهیم پاسیار عضو هیئت مدیره معدن خاک نسوز:

وی حاضر به مصاحبه نشد.


حیدر تصدیقی، رئیس شورای شهر آباده :

 با توجه به شرایط اقتصادی سخت کارگران، بهتر است در این کار تامل شود

رئیس شورای شهر آباده در مصاحبه با خبرنگار اباده نما اظهار داشت : بنده در جریان این مطلب نبودم و پس از اطلاع رسانی با شهردار تماس گرفتم و طی صحبت های شهردار اعلام کردند ، جلسه هیئت مدیره پنج شنبه دهم مهر برگزار شد و بر اساس نامه ای از اداره کار  افزایش حقوق مدیرعامل که شاید مبلغ دو میلیون تومان باشد در جلسه مطرح شده ، ولی صورتجلسه تنظیم نشد.

حیدر تصدیقی  در جواب سوال خبرنگار اباده نما مبنی بر افزایش حقوق در این شرایط اقتصادی که کارگران به سختی  زندگی روزمره خود را می گذرانند گفت: من از حقوق مدیرعامل معدن خاک نسوز اطلاعی ندارم ولی بهتر است با توجه شرایط اقتصادی در این کار تامل شود و صورت نگیرد.

 

خانم حسامی، نایب رئیس شورای شهر آباده :

با افزایش در پایه حقوق مخالفم/ و این کار معنای ندارد

سرکار خانم حسامی، در گفت و گو با آباده نما اظهار داشت:این موضوع در هییت مدیره درخواست شده و مبلغ مذکور به پایه حقوق اضافه شود و یکی از اعضا موافق نبوده و هنوز تصویب نشده و در حد پیشنهاد بوده است.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی من هم به نوبه خودم این افزایش در پایه حقوق کاملا مخالفم،به مدیرعامل دز زمان مسئولیت به اندازه کیفیت کار حقوق داده شود و معنی ندارد پایه حقوق افزایش پیدا کند.

 

 

سجاد کریمی، عضو شورای شهر آباده:

معدن ظرفیت افزایش حقوق را ندارد/ این افزایش حقوق در این وضع اقتصادی مورد صلاح نیست

سجاد کریمی عضو شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار آباده نما گفت:بنده با اقای ارغوان و شهردار در این مورد صحبت کردم و در این باره کارشناس مربوط با معدن به صراحت اعلام می کند که ظرفیت معدن خاک نسوز جهت افزایش حقوق را ندارد و باید این موضوع بررسی شود.
وی افزود:در صورتی حتی حق مدیرعامل معدن خاک نسوز باشد،به نظر من صلاح نیست این افزایش حقوق در این وضعیت اقتصادی انجام شود.

 

محمدمهدی یونسی، عضو شورای شهر آباده:

با هرگونه افزایش حقوق مخالفم/ اگر بنا به افزایش حقوق است باید در حق همه کارمندان معدن نسبت به سوابق اجرا شود/ تصمیم گیرندگان باید عذر خواهی کنند.

 عضو شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار آباده نما گفت:در شرایط کنونی که افراد جامعه دنبال شغلی هستند که حداقل بتوانند ماهیانه یک میلیون در آمد داشته باشند که زندگی خود را مدیریت کنند.
محمد مهدی یونسی افزود: چطور می توان پذیرفت که مدیر شرکتی که از افراد کم بضاعت ،خانواده های بی سرپرست  و به قول معروف از صغیر تا کبیر  سهام دار آن هستند،افزایش حقوق دومیلیون تومانی داشته باشند ، در این وضعیت سخت اقتصادی که گریبان گیر مردم شده ،مدیران باید در  رعایت ارتزاق از بیت المال الگو باشند و جهادی کار کنند
وی گفت: در معدنی که مدیران  آن یکی از مشکلات عمده را ، تعداد نیروهای  زیاد شاغل در آن می دانند ،چطور می توان افزایش حقوق را برای مدیر عامل آن توجیح کرد .بنده با هر گونه افزایش حقوق مخالفم، و اگر مجری قانون آمده و  می گوید باید افزایش حقوق اتفاق بیفتد، باید تمام کسانی که در این مجموعه شرکت استقلال کار می کنند چنین افزایشی نسبت به سوابق و کار آنها انجام گیرد . بنابراین پیشنهاد می کنم ،کسانی که چنین تصمیمی را اتخاذ کردند از همه سهامداران خرد و کلان و بخصوص مردم شریف و عزیز آباده عذر خواه باشند .
از همه عزیزان خبرنگار بخصوص شما تقاضای موکد دارم نسبت به مسائل و مشکلات در هر زمینه ای بخصوص شرکتهای سهامی عام که به این صورت در شهرستان فعال هستند ، ورود جدی تری داشته باشید و حقایقی را که می دانید به صورت شفاف برای مردم  بیان کنید .

 

مهدی طهماسبی، سخنگو و عضو شورای شهر آباده:

با افزایش کارانه فقط برای یک نفر مخالفم/ آیا این افزایش کارانه برای کارگران ، سرپرست ، نگهبان ، نیروهای اداری هم اعمال می شود ؟

سخنگو و عضو شورای شهر آباده در گفت و گو با خبرنگار آباده نما گفت:بر اساس اصول مدیریت ،  بنده معتقدم در صورت افزایش کارایی ، اثربخشی و راندمان کار، بایستی نسبت به ایجاد انگیزه و  تشویق کارکنان در هر سازمان یا سیستمی اقدام کرد . حال این سئوال پیش می آید که آیا در سبستم شرکت خاک نسوز استقلال در شرایط حال عوامل فوق رخ داده است ؟ 
مهدی طهمماسبی در ادامه گفت: کسی با افزایش حقوق ، کارانه ، اضافه تولید یا اضافه کار  مخالف نیست . قطعاً نیروهای زیادی اعم از کارگر ، سرپرست ، نگهبان ، نیروهای اداری و غیره در افزایش راندمان و عملکرد موثر خواهند بود .  آیا برای همه کارکنان و عوامل به نسبت رخ خواهد داد ؟ طرح طبقه بندی مشاغل جهت نیروهای کار در شرکت هم می تواند یکی از عواملی باشد که عدالت و انگیزه را در کارکنان افزایش خواهد داد . 

وی افزود: بنابراین در این شرایط اقتصادی حاکم و عملکرد با تبعیض و اعمال کارانه در حقوق فقط برای یک یا چند نفر مخالفم .

با توجه به مصاحبه های صورت گرفته آباده نما قضاوت را با سهام داران و شهروندان واگذار می نماید و 
مجددا تاکید می شود، آباده نما براساس رفتار حرفه ای، آمادگی انتشار پاسخ مدیرعامل معدن خاک نسوز آباده،انتشار نامه مدیر کل استان و دیگر مسئولین مرتبط با موضوع مطرح شده را دارد.

 

 

 

انتهای پیام/3516

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
صمد محمد زاده
|
|

۱۳۹۹/۷/۱۳ ۱۲:۲۸

پاسخ

اقای ارغوان افراد دورتو بشناس بعد پیشنهاد بده

حسن نعمت الهی
|
|

۱۳۹۹/۷/۱۳ ۱۹:۳۲

پاسخ

سلام

آقایون سینه چاک ......(اسدی و شمشیری) چرا نظر ندادند؟

سهام دار بیچاره
|
|

۱۳۹۹/۷/۱۳ ۲۰:۳۴

پاسخ

هنوز وعده هایی که تو مجمع های سالهای ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ دادند یادمون نرفته
من سه ماه دیگه از خاک نسوز آلمینیوم میگیرم و به جای تنی ۳۰ هزار تومن می فروشمش تنی ۳۰ ملیون تومن و ...

محسن باربد
|
|

۱۳۹۹/۷/۱۴ ۹:۰۸

پاسخ

احسنت به اباده نما واقعا از این حرکت ها خیلی وقت هست انجام نشده تشکر ویژه داریم بابت پیگیری این خبر

محمدرضا
|
|

۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۲۰:۲۰

پاسخ

خب چی شد بعدش؟
به کجا رسید؟
هیچکس جرئت نداره جلو معدن و شهردار وایسه بیخود خودتونو خسته نکنید، تا بوده همین بوده

ناشناس
|
|

۱۳۹۹/۱۱/۷ ۱۷:۵۳

پاسخ

سال ها سرمایه عظیم معدن خاک نسوز که حق مردم آباده بوده، به خاطر بی تدبیری و بی کفایتی آقایون هیئت مدیره معدن از دست رفته

test