تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹,Nov 28 2020

آرشیو

یادداشت

نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
گام بزرگ پزشک متخصص اهل آباده در بیمارستان نمازی

موفقیت نادرترین عمل جراحی مغز در شیراز توسط پزشک آباده ای + فیلم

تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴:۴۵
کد مطلب: 3553

دکتر مسعودی جراح مغز و اعصاب پزشک نام آشنای اهل آباده، نام ایران را در ردیف سومین کشور جهان در این نوع عمل قرار داد. به همت دکتر محمدصادق مسعودی و تیم جراحی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نادرترین عمل جراحی مغز در بیمارستان نمازی با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، دکتر محمد صادق مسعودی، فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب کودکان با برداشتن نیم کره کامل سمت راست مغز دختر بچه‌ای یک ونیم ساله زندگی دوباره‌ای به این بیمار بخشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گفته مسعودی این کودک به دلیل تشنج که ناشی از نارسایی مغزی بوده قادر به هیج کاری نبود ودر دراز مدت باعث مرگ کودک می‌شد.

این فوق تخصص جراحی مغز واعصاب کودکان گفت: با انجام آزمایش‌های مختلف تصمیم گرفتیم تا نیم کره معیوب سمت راست مغز این کودک را تخلیه کنیم.

او افزود: این عمل که بسیار نادر است تنها در یکی دو کشور جهان انجام شده و به مراکز فوق تخصصی مجهزی نیاز دارد، اما از انجا که مرکز آموزشی در مانی نمازی شیراز از جمله مراکز مهم و مجهز درمانی کشور است و تاکنون عمل‌های نادر جراحی بسیاری دراین مرکز باموفقیت انجام شده، این عمل حساس هم در این بیمارستان انجام دادیم.

مسعودی افزود: موفق شدیم تمام نیم کره سمت راست را به جز ساقه مغز برداریم تا سومین کشور جهان باشیم که چنین عمل نادری را انجام داد باشیم.

او گفت: با توجه به سن کم بیمارامید داشتیم که اعمال سمت چپ بدن این کودک که بر عهده نیم کره سمت راست مغز است توسط نیم کره چپ مغز بعداز عمل جراحی انجام شود که به لطف خدا خوشبختانه بعد از عمل این کار انجام شد و اکنون کودک در سلامت کامل است و تمام حرکات اعضا بدن خود را به خوبی انجام می‌دهد.

فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب کودکان اظهار داشت؛ تشنج کودک کامل از بین رفته و هرچه که از سن کودک بگذرد وضعیت جسمانی او بهتر خواهد شد.

او تصریح کرد: پیش از این قرار بود این کودک را به خارج از کشور برای درمان اعزام کنند که یک سال قبل هزینه‌ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان برای والدین او داشت، ولی خوشبختانه این عمل با موفقیت در کشورمان انجام شده است.

منبع: https://fars.iribnews.ir/fa/news/2894188

 

فیلم را در اسلاید زیر مشاهده نمائید

انتهای پیام/3553

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test