تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹,Jan 22 2021

آرشیو

یادداشت

قدردانی از حضور مردم شهرستان آباده در مراسم استقبال و تدفین شهید گمنام
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده:
قدردانی از حضور مردم شهرستان آباده در مراسم استقبال و...
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر
فرمانده انتظامي

هشدار پليس آباده درخصوص پيشگيري ازسرقت احشام

تاریخ انتشار : ۸ دي ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰:۲۲
کد مطلب: 3614

-از ارائه هرگونه اطلاعات اعم از تعداد چوپان ها، نگهبان ها و احشام خود به افراد ناشناس امتناع كنيد و از ورود افراد غریبه به محل نگهداری و چرای دام ها خودداری کنيد.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، فرمانده انتظامي شهرستان آباده در راستاي پيشگيري از سرقت احشام، هشدارهايي را به شهروندان توصيه كرد :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: اگر چه پليس متولي حفظ نظم و امنيت در جامعه به شمار مي رود، اما شهروندان مي‌توانند با رعايت نكات ذيل در پيشگيري از سرقت احشام پليس را ياري كنند.
-در فصول پاییز و زمستان احشام روستائیان به روستاها منتقل می شود که این امر به جهت سرمای شدید هوا در ساعات شب؛ همچنین به دلیل یخبندان و عدم تردد اهالی در کوچه‌ها احتمال سرقت را افزایش می‌دهد.
-دامداران باید در سرشماری احشام از پلاک داغ و شماره کوب به نام شخص دامدار استفاده کنند و نسبت به تعیین صلاحیت چوپان در نگهداری دام اقدام کنند.
-از فروش دام به افراد ناشناس و پذیرفتن چک خودداری کنيد و نسبت به تقویت روشنایی اطراف محل نگهداری احشام حتما اقدام شود.
-از توقف گله احشام در کنار جاده‌ها و محورهای مواصلاتی خودداری کنيد و حتی الامکان نسبت به افزایش تعداد چوپانان و نگهبان اقدام کنيد و نسبت به تشدید حفاظت فیزیکی محل نگهداری احشام اهمیت دهبد.
-در صورت مشاهده خودرو یا افراد غریبه ای که در اطراف و محل نگهداری دام تردد دارند، مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ گزارش دهيد. 
 -از ارائه هرگونه اطلاعات اعم از تعداد چوپان ها، نگهبان ها و احشام خود به افراد ناشناس امتناع كنيد و از ورود افراد غریبه به محل نگهداری و چرای دام ها خودداری کنيد.
-دامداران آمار احشام خود را در طول ساعات مختلف شبانه روز کنترل كنند و  محل نگهداری آنها را به سیستم های پیشگیری از سرقت از جمله دوربین مداربسته و ... مجهز کنند.
-استفاده از سیم خاردار و یا هر موانع فیزیکی دیگری در اطراف محل نگهداری دام ها برای پيشگيري از سرقت ضروری است.
-استفاده از حیوانات نگهبان اهلی مانند سگ و ... در اطراف محل نگهداری دام ها نیز می تواند در امر کاهش سرقت مؤثر باشد.
 -مالکان و افراد چوپان گله هر چند وقت یکبار در طول روز از دام و احشام خود سرکشی کنند، و از گرفتن هرگونه مواد خوراکی و نوشیدنی از افراد غریبه خودداری كنند و تا حد ممکن به یک وسیله ارتباطی همچون تلفن همراه مجهز باشند.
- در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك مراتب را سريعا به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام كنند.

 

انتهای پیام/3614

 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test