نمایندگی خودرو تشویر
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷,Apr 20 2018

آرشیو

پیشنهاد سردبیر

با گذشته 24ساعت از آغاز تبلیغات انتخابات مجلس

کاندیدا حزب اصلاح طلب آباده رد صلاحیت شد!

تاریخ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۳:۱۵
کد مطلب: 3741

لیست نهایی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جبهه اصلاحات فارس در حالی اعلام شد که سرلیست این جناح در شهرستان آباده با نظر شورای نگهبان صبح امروز رد صلاحیت شد و دیگر نخواهد توانست در ماراتن انتخابات۹۴ شرکت کند.

به گزارش آباده نما، لیست نهایی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جبهه اصلاحات فارس در حالی اعلام شد که سرلیست این جناح در شهرستان آباده با نظر شورای نگهبان صبح امروز رد صلاحیت شد و دیگر نخواهد توانست در ماراتن انتخابات۹۴ شرکت کند.

رحمت الله خسروی یک اصلاح طلب است و در سال۸۱ بعنوان مشاور استاندار تهران فعالیت سیاسی خود را ادامه داد و از سال ۹۳ به عضویت کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران درآمد.وی ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین ریاست شورای شهر تهران در کارنامه خود دارد.

نماینده دوره سوم مجلس از گزینه هایی بود که برای انتخابابات مجلس دهم از حوزه شهرستان آباده ثبت نام کرد و در اولین بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان رد شد. وی پس از آن به نتیجه شورای نگهبان اعتراض کرد و تایید صلاحیت شد.

بررسی دوباره نتایح تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان به خسروی فرصت تبلیغات داد اما ۲۴ساعت بعد از آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی به وی ابلاغ شد که رد صلاحیت شده است!

فرماندار آباده در گفتگو با صبح آباده، این خبر را تایید می کند و تاکید دارد که اجرای قانون و احترام به نظر شورای نگهبان بر همه واجب است اما سرلیست اصلاح طلبان فارس در آباده دیگر اجازه تبلیغات ندارد و ستاد وی بسته شده است.

نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه یک نظام اسلامی باید به عواطف و احساسات یک فرد هم توجه کند، تأکید کرد: حیثیت یک فرد مثل حیثیت یک امت است، به‌عنوان مثال به کسی که گفته‌ایم به‌موجب بند یک قانون انتخابات صلاحیتش محرز نیست، خودش، همسر و فرزندانش را در التهاب قرار داده‌ایم، این تقصیر شورای نگهبان یا قوه مجریه هم نیست، قانون باید روشن و صریح، دستورات قابل فهم داشته باشد. چراکه مخاطب اصلی قانون مردم هستند.

آباده ، مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های آباده،بوانات و خرمبید است که از بین ۲۴نامزد نمایندگی مجلس در این حوزه انتخابیه تنها یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه خواهد یافت.

 

منبع: صبح آباده

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان