تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰,Sep 18 2021

آرشیو

یادداشت

بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
محمد صادقی؛ فعال رسانه‌ای و رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان آباده نوشت:
بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
نقدی بر مناظره اقتصادی
به قلم حسین عسکریان:
نقدی بر مناظره اقتصادی

آرشیو

پا پیـــچ

آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
پس از گزارش پایگاه خبری آباده نما از وضعیت شلوغی مرکز واکسیناسیون:
آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
در دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده با خبرنگاران آباده:

در خصوص پیگیری منافع و مشکلات مردم با هیچ کسی ملاحظه ای نداریم/از فعالیت رسانه های خبری فاقد مجوز جلوگیری به عمل می آید

تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰:۰۱:۰۵
کد مطلب: 3750

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، جمعی از خبرنگاران شهرستان آباده، ضمن حضور در دفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده، با فرمانده ناحیه سپاه آباده دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، جمعی از خبرنگاران شهرستان آباده، ضمن حضور در دفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده، با فرمانده ناحیه سپاه آباده دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار، سرهنگ قره خانی، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه آباده، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، رسالت خبرنگاری را بسیار خطیر و حساس عنوان کرد و گفت: خبرنگاران بازو های اجرائی مسئولین در خدمت رسانی و آگاهی بخشی به مردم در جهت حفظ منافع مردم و دستاورد های انقلاب می باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده در ادامه به رعایت تقوی در نگارش، دفاع از حق، شخص محور نبودن اشاره کرد و عنوان داشت: رسالت خبرنگار را سیاسی نکنیم، یعنی دچار سیاست زدگی نشویم. بعضی از مسئولین میگویند سپاه وارد سیاست نشود اما باید توجه داشت که سپاه سیاسی است اما سیاست زده نیست. سپاه جناحی نیست اما در راستای شناساندن ملاک های انتخاب اصلح و حضور حداکثری مردم در انتخابات فعالیت کند.

 وی در پایان گفت: امیدواریم با همیاری و همدلی بیشتر میان خبرنگاران و مجموعه سپاه بتوانیم به هدف مهم رفع مشکلات و منافع مردم بپردازیم و مجموعه ناحیه مقاومت سپاه آباده، در خصوص پیگیری منافع و مشکلات مردم با هیچ کسی  ملاحظه ای ندارد و هر کجا کوتاهی صورت گرفته باشد ورود می کنیم و خودمان را نوکر مردم می دانیم.

در این دیدار، دکترهادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آباده، ضمن تقدیر از فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده، جهت برگزاری دیدار با خبرنگاران گفت:  ما باید این فرهنگ را نهادینه کنیم که اگر خبرنگار موضوعی را انعکاس داد آن موضوع مرتفع شود و مسئول مربوطه از خبرنگار شکایت نکنند. البته خبرنگار نیز، می تواند با حفظ مراتب، موارد تخلف مسئولین را به نهاد های نظارتی ارجاع دهد. 


وی در ادامه گفت: رعایت قوانین مطبوعات توسط خبرنگاران از الزامات خبرنگاری می باشد، و فعالیت هر شخص در قالب فعالیت خبری باید در چارچوب رسانه های رسمی مجوز دار باشد و از فعالیت رسانه های خبری فاقد مجوز جلوگیری به عمل می آید.
 

در این دیدار، تعدادی از خبرنگاران نیز به بیان مشکلات این صنف اشاره کردند و تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران را یکی از راهکار های حل این مشکلات دانستند، که امیدواریم با پیگیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال 1400 شاهد تشکیل این انجمن صنفی، جهت افزایش بهره وری از ظرفیت های موجود رسانه ای در شهرستان آباده باشیم.

 

 

 

 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test