تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰,Sep 18 2021

آرشیو

یادداشت

بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
محمد صادقی؛ فعال رسانه‌ای و رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان آباده نوشت:
بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
نقدی بر مناظره اقتصادی
به قلم حسین عسکریان:
نقدی بر مناظره اقتصادی

آرشیو

پا پیـــچ

آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
پس از گزارش پایگاه خبری آباده نما از وضعیت شلوغی مرکز واکسیناسیون:
آماده‌سازی دومین مرکز واکسیناسیون شهر آباده
دکتر مهدوی رئیس شبکه بهداشت آباده در نشست خبری عنوان داشت:

وضعیت آباده فراتر از قرمز است/ تمامی نمونه تست های ارسالی مثبت است/ آباده درگیر ویروس کرونا انگلیسی است

تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸:۰۵
کد مطلب: 3754

نشست خبری دکترکامران مهدوی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، با خبرنگاران رسانه های شهرستان آباده، با موضوع راهکار های برون رفت از بحران موج چهارم کرونا، صبح امروز، 21 فروردین 1400 برگزار شد و رئیس شبکه بهداشت آباده به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، نشست خبری دکترکامران مهدوی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، با خبرنگاران رسانه های شهرستان آباده، با موضوع راهکار های برون رفت از بحران موج چهارم کرونا، صبح امروز، 21 فروردین 1400 برگزار شد و  رئیس شبکه بهداشت آباده به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

دکتر کامران مهدوی، با تشریح آخرین وضعیت شیوع ویروس کوید 19 در سطح شهرستان آباده با بحرانی خواندن شرایط فعلی آباده، اظهار داشت: متاسفانه با بی توجهی مردم  شرایطی که تا واخر اسفندماه آبی بود، امروز به فرا قرمز تغییر کرده و شرایط به شدت وخیم است. 

وی شروع مشکلات جدی شیوع را از ابتلا و ناقل شدن عده ای از شهروندان در یک مراسم عروسی دانست و گفت: 

وی با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره)  آباده قطب درمان شمال فارس است خاطرنشان کرد: از یک هفته گذشته حالت فوق العاده در بیمارستان امام خمینی آباده(ره) اعلام شده است و از آنجا که  بیماران اورژانسی شهرهای اقلید، بوانات، دهبید و سرچهان در آباده پذیرش می شوند، کادر درمان شهرستان بشدت مشغول هستند.
مهدوی از آماده سازی ساختمان اصلی بیمارستان  به بخش کرونا و افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۲۶ تخت عمومی و ۲۲ تختICU  آماده و اعمال جراحی غیر ضروری لغو شده است .

وی همچنین از راه اندازی دستگاه دوم  اکسیژن‌ساز در بیمارستان آباده خبر داد و اظهار امیدواری کرد که دیگر در  زمینه تامین اکسیژن بیماران کرونایی مشکلی وجود ندارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده به آمار فعلی بیماران کرونایی بستری شده نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر  ۴۲ بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد شرایط ۱۲ نفر وخیم و  در بخش ICU بستری هستند.

وی با بیان اینکه تقریبا 100 درصد تست های کرونا در شهرستان مثبت اعلام می شود گفت: در ۱۶ فروردین از  ۲۲ نمونه ارسالی تست کرونا ۲۱ و در ۱۷ فروردین ماه نیز از ۲۵ نمونه ارسالی ۲۴ مورد مثبت گزارش شده است.

مهدوی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شیوع «ویروس جهش یافته انگلیسی» در آباده نیز گفت: متاسفانه بر اساس رفتار ویروس، شهرستان درگیر معضل ویروس کرونای انگلیسی است که کمتر از ۷۲ ساعت مریض را به بیمارستان می‌کشاند و حتی به کادر درمان فرصت کافی مقابله با آن را نمی‌دهد.

وی از آغاز واکسیناسیون ضد کرونا در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تا کنون ۵۳۰ دوز واکسن برای جامعه بهداشت و درمان،پاکبان‌ها،سالمندان و بیماران تالاسمی و دیالیزی تزریق شده است که البته تاکید می کنم افرادی که واکسن دریافت نموده‌اند ،نباید از فاصله‌گذاری اجتماعی غافل شوند.


رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده در خصوص علائم بیماری کوید انگلیسی و اینکه بیماران چه زمانی به مراکز درمان مراجعه کنند نیز گفت: افرادی که تنگی نفس شدید، درد قفسه سینه و تب و لرز شدید دارند مستقیم به بیمارستان و  در صورت خفیف بودن این علائم بیماران به  پزشک خانواده مراجعه نمایند.


در این نشست همچنین دکتر کریمی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آباده از لغو کلیه خدمات بهداشتی مربوط به آزمایش های قبل از ازدواج و صدور مجوزهای مربوطه خبر داد و گفت: از امروز تا اطلاع ثانوی  خدمات دندنپزشکی نیز در حد اورژانسی ارائه خواهد شد. 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/3754

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
محمدی
|
|

۱۴۰۰/۱/۲۲ ۰:۵۸

پاسخ

سلام و خداقوت بر اصحاب رسانه شهرستان آباده و خبرنگاران همیشه در صحنه آباده نما

تشکر از زحمات شبانه روزی دکتر مهدوی و همکاران عزیز ایشان در بیمارستان امام خمینی شهرستان
دست خدا یارتان

test