نمایندگی خودرو تشویر
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷,Apr 20 2018

آرشیو

پیشنهاد سردبیر

خطیب نماز جمعه صغاد:

لازم است همه در زمینه اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی احساس مسئولیت کنند

تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۹:۲۰:۴۸
کد مطلب: 3820

یکی از وظایف مردم در قبال اقتصاد مقاومتی مردم نیز بها دادن بهمصرف بهینه و پرهیز از اسراف و نخرید کالای قاچاق است.

به گزارش آباده نما، خطیب نماز جمعه صغاد تقوا شرط بندگی خدا است و در ادامه مبحث ادب و احترام، به موضوع ادب و احترام به همسایگان اشاره کرد و گفت: از پیامبر اسلام روایت شده است که شعاع همسایگی تا چهل خانه است و  امام علی فرمودند پیامبر آن قدر درباره همسایه سفارش نمود که ما فکر کردیم همسایگان از یکدیگر ارث می برند.

حجت الاسلام والمسلمین زعیم در این باره نیز ادامه داد: در مشکلات و نیازها اولین گزینه نزدیک همسایه است که به کمک انسان می آید و همسایگان باید راز دار هم باشند و به هم نیکی کنند و در برابر آزار همسایه باید صبر پیشه کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی زعیم ماه رجب را ماه آمادگی و پالایش روح و جان عنوان کرد و گفت: در این ماه نزول رحمت خدا زیاد است و پیامبر اسلام فرمودند رجب ماه استغفار امت من است و در این ماه زیاد استغفار کنید.

وی مصداق "اَینَ الرَّجَبیون" را کسانی دانست که حرمت این ماه را حفظ کنند و روزه این ماه را برپا دارند.

 

امام جمعه صغاد همچنین با تبریک سالروز میلاد امام محمد باقر علیه السلام، افزود: حضرت می فرمایند:«هرگاه خداوند نعمتی به تو داد بگو "الحمد الله" و هرگاه دشواری برتو غالب شد ذکر "لاحول و لاقوه الا بالله" را بگو و در زمان فقر زیاد استغفار کن.»

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید والا مقام صیاد شیرازی از او به عنوان سرباز ولایت و منشاء خدمات بسیاری در دوران دفاع مقدس یاد کرد و با ادای احترام به اولین شهید مدافع حرم شهرستان، افزود: شهید حمید قاسمپور در راه دفاع از حریم اهل بیت جان خود را فدا کرد و باید راه این شهید بزرگوار الگوی همه ما باشد.

 

خطیب نماز جمعه صغاد نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری را به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز گفت: لازم است همه مردم و مسئولین در این زمینه احساس مسئولیت کنند و فرمایشات معظم‌له را از باب تکلیف حساب کنند و مردم نیز به فرهنگ مصرف بهینه بها داده و اسراف نکنند و از خرید کالای قاچاق پرهیز کنند.

 

حجت الاسلام زعیم با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران با آمریکا، به سخن امام خمینی اشاره کرد و گفت: ما هرگز در پشت درب های بسته زندگی نمی کنیم و این درب ها را نیز به روی استعمار گران باز نمی کنیم و اجازه استیلای غرب را به کشور نخواهیم داد.

 

وی با گرامیداشت بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای، آن را حاصل دسترنج دست توانای دانشمندان ایرانی دانست و گفت: در سال ۸۵ با رسانه ای شدن این موضوع فشار ها بر کشور زیاد شد که سرانجام به برجام منتهی شد.

 

همچنین در حاشیه برگزاری نماز جمعه این هفته صغاد مستند امید واهی (برجام) به همت جوانان ستاد برگزاری نماز جمعه به نمایش در آمد و همچنین نونهال قرآنی جامعه القرآن، فاطمه رمضانی به مناسبت میلاد حضرت زهرا و روز زن خطابه خود را برای نمازگزاران قرائت نمود.

 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان