تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰,Oct 19 2021

آرشیو

یادداشت

بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
محمد صادقی؛ فعال رسانه‌ای و رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان آباده نوشت:
بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
نقدی بر مناظره اقتصادی
به قلم حسین عسکریان:
نقدی بر مناظره اقتصادی

آرشیو

پا پیـــچ

اندر احوالات انتخاب شهردار آباده
در آخرین جلسه شورای شهر چه گذشت:
اندر احوالات انتخاب شهردار آباده
مدیرعامل معدن خاک نسوز و شهردار سابق شهر آباده، منتخب شورای شهر شیراز شد

شوراها در قدم اول برای انتخاب رئیس شورا و بعد در انتخاب شهردار، دچار یک انشقاق جدی می‌شوند

تاریخ انتشار : ۵ تير ۱۴۰۰ - ۹:۱۱:۳۱
کد مطلب: 3841

شوراها در قدم اول برای انتخاب رئیس شورا، و بعد در انتخاب شهردار، دچار یک انشقاق جدی می‌شوند و این جدایی و انشقاق، تا پایان دوره شورا کمابیش ادامه دارد و اصل وجود یک شورای سازنده را زیر سوال می‌برد.

مدیرعامل معدن خاک نسوز و شهردار سابق شهر آباده، منتخب شورای شهر شیراز شد/ شوراها در قدم اول برای انتخاب رئیس شورا و بعد در انتخاب شهردار، دچار یک انشقاق جدی می‌شوند


به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری آباده نما،مسعود زارعی که سابقه مدیرعاملی معدن خاک نسوز و شهردار شهر آباده را دارد ، منتخب شورای شهر شیراز شد. وی که تجربیات بسیاری در مجمعوعه های زیر نظر خود بدست اورده است به مواردی که پیش روی شوراها می باشند،پرداختند.

مسعود زارعی با بیان اینکه وظایف شورای شهر را می‌توان در دو بخش کلی دسته‌بندی کرد، اظهار داشت: دسته اول، وظایفی است که مقدمه هستند برای اجرای وظایف مشروع در شورای شهر، یعنی در وهله اول، خودش را بشناسد و اگر اخلاقش شورا ستیز است، این اخلاق را اصلاح کند تاشوراگرا و شورا پذیر باشد

وی با یادآوری اینکه بسیاری شوراها در قدم اول برای انتخاب رئیس شورا، و بعد در انتخاب شهردار، دچار یک انشقاق جدی می‌شوند، ادامه داد: این جدایی و انشقاق، تا پایان دوره شورا کمابیش ادامه دارد و اصل وجود یک شورای سازنده را زیر سوال می‌برد.

زارعی، نادیده گرفتن تمام مصوبات دوره‌های قبل و شروع یک ریل‌گذاری جدید را هم اشتباه دانست و گفت: شوراها باید اقدامات مفید یا ناقص دوره‌های قبل را که ساعت‌ها کار کارشناسی روی آن‌ها انجام شده را هم به کار بگیرد و هم تکمیل کند تا وضع موجود شهر را متناسب با قوانین موجود به روز کند.

وی معتقد است که یک پازل از یک برنامه دراز مدت تدوین شده و به شکل عملیاتی این کارها انجام شود، چرا که فرصت 4ساله برای یک شورا زیاد نیست، پس باید با کار جهادی از لحظه به لحظه این مدت را فعالیت کرد.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test