تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰,Oct 19 2021

آرشیو

یادداشت

بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
محمد صادقی؛ فعال رسانه‌ای و رئیس انجمن روزنامه نگاران مسلمان آباده نوشت:
بودجه 15 میلیاردی آباده چه خواهد شد؟
نقدی بر مناظره اقتصادی
به قلم حسین عسکریان:
نقدی بر مناظره اقتصادی

آرشیو

پا پیـــچ

اندر احوالات انتخاب شهردار آباده
در آخرین جلسه شورای شهر چه گذشت:
اندر احوالات انتخاب شهردار آباده
کد مطلب: 3872

با توجه به پیش رو بودن مجمع نوبت دوم و انتخاب اعضای هیئت مدیره، یکی از مهمترین و پرچالش ترین مسائل، انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل است که ضرورت تحول در هسته ی تصمیم گیری این بنگاه اقتصادی پیش از قبل به چشم می آید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آباده نما، شرکت تهیه و توزیع خاک نسوز استقلال آباده، بزرگ ترین معدن رو باز خاک نسوز خاورمیانه، در یک دهه ی اخیر با فراز و نشیب های گوناگون روبرو بوده است؛ از دخالت نماینده مجلس و تغییر مدیر عامل و هیئت مدیره تا حسابرسی سال گذشته از معدن که هنوز گزارشی در این باره منتشر نشده است همه و همه از چالش های سال های قبل بوده است.

اما اکنون خبرها حاکی است، مدیر عامل معدن در هفته های گذشته برکنار و هیئت مدیره فعلی در واپسین زمان های عمر خود و قبل از برگزاری مجمع، تصمیم به انتخاب مدیرعامل معدن نموده که این موضوع به دلایل مختلف رسانه ای نشده و البته تکلیف مدیر عامل جدید معدن نیز پس از اطلاع رئیس و اعضای شورا از این تصمیم، معلق مانده است.

با توجه به پیش رو بودن مجمع نوبت دوم و انتخاب اعضای هیئت مدیره، یکی از مهمترین و پرچالش ترین مسائل، انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل است که ضرورت تحول در هسته ی تصمیم گیری این بنگاه اقتصادی پیش از قبل به چشم می آید؛ اتفاقی که با حضور یک تیم متخصص، حرفه ای و معتمد محقق می شود تا خارج از هرگونه لابی گری و حاشیه سازی، معنی متفاوت بودن شورای جدید عینیت یابد وگرنه، در بر همان پاشنه ای خواهد چرخید که سال های گذشته مردم شاهد بوده اند و با اندوهی مضاعف باید گفت: فقط نام ها عوض شده  و مرام ها همان است... 

شهرداری و شورای شهر آباده با داشتن ۶۶درصد از سهام شرکت استقلال، عملاً بیشترین اثرگذاری را در مدیریت این مجموعه اقتصادی شهر دارند و نتیجه جلسات و رایزنی های متعدد فردی و جمعی اعضای شورای شهر، جهت انتخاب اعضای هیئت مدیره معدن در کنار انتخاب شهردار، به مثابه ی کابینه ی دولت، معیار و میزان دقیق و مهمی برای تحلیل و قضاوت عملکرد منتخبان جدید شورای ششم خواهد بود. سهم خواهی، سوءاستفاده از تعارض منافع، وام دار افراد و جریان های سیاسی و صاحبان قدرت و ثروت بودن، نادیده گرفتن ظرفیت های بومی و... گلایه های همیشگی مردم از شورای شهر در ادوار گذشته بوده و آباده نما فاصله ی عملکرد شورای جدید را با این موارد رصد و منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test