نمایندگی خودرو تشویر
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶,Feb 24 2018

آرشیو

پیشنهاد سردبیر

کد مطلب: 5314

دادستان آباده از تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده هنجارشکنان ماه مبارک رمضان نسبت به گذشته خبر داد.

به گزارش آباده نما، دادستان آباده از تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده هنجارشکنان ماه مبارک رمضان نسبت به گذشته خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت های قانونی، مراحل رسیدگی قضایی به پرونده های روزه خواری در ماه مبارک منسجم تر شده است بگونه ای که به محصل وصل پرنده، طی یک روز احکام مربوطه صادر می شود.

محمدمهدی جمالی در خصوص نظارت و برخورد با صنوف هنجارشکن در ماه رمضان با بیان اینکه تا کنون هفت واحد صنفی پلمپ شده است، تصریح کرد: طی جلسه ای که با هماهنگی اتاق اصناف و نیروی انتظامی پیش از ماه مبارک با صنوف مربوطه تشکیل شد، تذکرات و راهکارهای لازم برای کسبه ارائه شد و قطعا با متخلفان برخورد و در صورت وصول گزارش تخلف از واحد صنفی، آن واحد تا پایان ماه رمضان پلمپ می شود.

دادستان آباده گزارش های روزه خواری را بیشتر مربوط به مسافران ذکر کرد و گفت: تعداد گزارش های روزه خواری شهروندان نسبت به مسافران بسیار کمتر بوده است.

جمالی با اشاره به قانون 638 مجازات های اسلامی، حبس از ده روز تا دوماه واجرای شلاق تا 74 ضربه را مجازات روزه خواری در ملاعام ذکر کرد و گفت: احکام سال گذشته اجرای شده است و احکام پرونده های ماه رمضان سال جاری نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه امسال شاهد کاهش روزه خواری در برخی مکان های پرجمعیت از جمله جمعه بازار آباده بوده ایم نیز گفت: با همکاری شهرداری آباده محلی برای اکل طعام مسافران و کسبه ای که عذر شرعی دارند در نظر گرفته شده است که بحمدلله گزارش های روزه خواری در جمعه بازار کاهش چشمگیری داشته است.

دادستان آباده تذکر لسانی و کتبی را وظیفه شرعی و قانونی شهروندان در برخورد با روزه خواری عنوان کرد و افزود: بر اساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، هر شهروندی می تواند نسبت به روزه خواری در ملا عام تذکر لسانی دهد و البته اجازه برخورد فیزیکی را ندارند و در صورت لزوم با پلیس 110 تماس بگیرند.

دادستان آباده در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از دستگاه ها انتظامی، اصناف و دست اندرکارانی که در پاسداشت حرمت ماه رمضان همکاری کرده اند، گفت: شهروندان روزه دار می توانند با اهتمام بیشتر به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، با رفتار خود و تذکرات لسانی، فضای شهر را آنچنان که در شان ماه مبارک رمضان است حفظ کنند.

 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان