نمایندگی خودرو تشویر
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷,Apr 20 2018

آرشیو

پیشنهاد سردبیر

برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴:۲۳
کد مطلب: 5316

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی ویژه کارکنان و کارگران اداره برق شهرستان با همکاری اداره بهزیستی آباده در محل اداره برق این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آباده نما، این کارگاه ها مباحثی از قبیل راهکارهای تقویت عزت نفس، راهکارهای تربیت فرزندان با شخصیت برونگرا و فعال، تشریح کامل اعتیاد، مهارت های مقابله ای و حل مساله، راهکارهای توجه و کنترل و نظارت غیر مستقیم بر فرزندان، خود آگاهی و ارتباط موثرتوسط کارشناس ارائه گردید .

قدرت اله خسروانیان مشاور ارشد بهزیستی و آموزش و پرورش در رابطه با چگونگی گرایش افراد به سمت و سوی مواد مخدر و همچنین عواقب و پیامد های ناشی از آن پرداخت  و در ادامه به آموزش مهارت های زندگی اشاره و افزود: توانایی روانی یک فرد، عبارت است از «توانایی شخص در مواجهه با انتظارات و دشواری های زندگی روزمره ». بالا بودن توانایی روانی این امکان را به شخص می دهد که زندگی خود را در سطح مطلوب روانی نگه دارد و رفتارهای سازگارانه و اعمال مؤثر و مثبت بیشتری در او دیده شود.

وی ادامه داد: نقش این توانایی در ارتقای بهداشت و سلامت در هر سه جنبة جسمانی، روانی و اجتماعی، بسیار با اهمیت است. در شرایطی که این توانایی در ما ضعیف باشد و کارایی لازم را نداشته باشد، به هنگام مواجهه با فشارهای روانی و موانع زندگی، توان کافی باری مقابله را نداریم و در نتیجه، بروز حالت های آزاردهنده روانی نظیر خشم، غمگینی و ناامیدی اجتناب ناپذیر خواهد شد. در چنین وضعیتی سازگاری ما به هم می ریزد و ممکن است رفتارهای نامناسبی از ما سر زند . بنابراین در موقعیت هایی نظیر این، افزایش قدرت سازگاری و بالا بردن ظرفیت های فردی و اجتماعی ، یکی از روش های مطلوب برای کسب مجدد سازگاری از دست رفته است، آموختن مهارت های زندگی نیز، روشی است برای تقویت توانمندی های روانی و اجتماعی.

 سپس قدرت اله خسروانیان توضیحاتی در خصوص مهارت زندگی محوری از جمله : خود شناسی ، تصمیم گیری و حل مسئله ، تفکر خلاق ، تفکر انتقادی ، روابط مؤثر اجتماعی ، کنار آمدن با هیجان ها و فشارهای روانی ارائه و مطالبی را عنوان نمود.

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان