تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰,May 06 2021

آرشیو

پا پیـــچ

روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
آباده‌نما از حال و روز ناخوش کارخانه سیمان گزارش می‌دهد:
روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
در جلسه علنی شورای شهر آباده صورت گرفت:

جلسه هم اندیشی و مطالبه گری جوانان انقلابی و فعالان اجتماعی با اعضای شورای شهر آباده

تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳:۵۷
کد مطلب: 3603

جلسه هم اندیشی و مطالبه گری تعدادی از جوانان انقلابی و فعالان اجتماعی و فرهنگی با اعضای محترم شورای اسلامی شهر برگزار شد، در این جلسه ضمن تشکر از تلاشها و زحمات شورای اسلامی ، سؤالاتی در حوزه های مختلف فرهنگی ، عمرانی و . . . مطرح و رئیس و برخی از اعضای شورا، به این سؤالات پاسخ دادند:

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، جلسه هم اندیشی و مطالبه گری تعدادی از جوانان انقلابی و فعالان اجتماعی و فرهنگی با اعضای محترم شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در این جلسه ضمن تشکر از تلاشها و زحمات شورای اسلامی ،  سؤالاتی در حوزه های مختلف فرهنگی ، عمرانی و . . .  مطرح و رئیس و برخی از اعضای شورا، به این سؤالات پاسخ دادند:

 


_ دلیل عدم اجرای دقیق برخی از مصوبات شورا توسط شهردار ؟؟؟
که به اعتقاد جوانان مطالبه گر،  به نظر می رسد این مسئله ناشی از دفاع غیر منطقی برخی اعضای شورا  از عملکرد شهردار و عدم پیگیری مصوبات می باشد.

_عملکرد بسیار ضعیف شورا و شهردار در خصوص مسائل فرهنگی، که در این خصوص،مسؤل کمیسیون فرهنگی  این چنین پاسخ داد :

بودجه‌ای که مصوب شد اما اجرایی نشد!
چه کسی پاسخگو خواهد بود؟؟؟

در ادامه جوانان مطالبه گر، مطابق وظایف و اختیارات قانونی شورا، مبنی بر  نظارت بر اجرای مصوبات و عملکرد شهردار، موارد ذیل را مورد سوال قرار دادند :

_ دلیل طولانی شدن اکثر پروژه های عمرانی سطح شهر اعم از : بلوار سلمان فارسی، تعمیر و باز زنده سازی ترمینال مسافربری ، پروژه تل آسیاب ، آسفالت معابر ، عدم تکمیل بلوار ورودی شهر از سمت شیراز ، پارک های محله ای و  ... چیست؟
 
_  چرا در بارندگی های  اخیر، برنامه مدوّنی جهت دفع آبهای سطحی مطابق با طرح تفصیلی شهر اجرا نشده که موجب  آبگرفتگی معابر  شهر می‌شود؟ 


___پس از تبادل نظر اعضای شورا و جوانان مطالبه گر، و همچنین عدم پاسخ قانع کننده توسط اعضای شورا به جوانان انقلابی مقرر شد: 

 با عنایت به لزوم پاسخگویی از سوی شهردار در خصوص پروژه های عمرانی شهر،  جلسه ای با حضور شهردار و معاونین وی برگزار شود.
همچنین مقرر شد نسبت  به پیگیری مسائل فرهنگی شهر و بودجه تخصیصی فرهنگی، که مصوب شد اما  اجرا نشد ، جلسه ای با حضور فعالان فرهنگی ، شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شود.
همچنین مقرر شد با توجه به سوالات و انتقادات زیاد همشهریان در خصوص عملکرد هیئت مدیره و مدیرعامل معدن خاک نسوز اسقلال،
جلسه ای اختصاصی با حضور شهردار بعنوان رئیس هیئت مدیره ، مدیر عامل معدن و اعضای هیأت مدیره شرکت خاک نسوز و اعضای شورا برگزار شود.

از دیگر موارد موضوع عدم افتتاح کارخانه کاشی صدف سرام بعد از 10 سال بود .
در پایان جوانان مطالبه گر درخواست بررسی راه حل رفع  مشکلات کارخانه کاشی و سرامیک صدیق  سرام و پاسارگاد. سرام جهت جلوگیری از رکود و انتقال کارخانه از شهرستان را مطرح کردند

پایکاه خبری آباده نما نیز، در راستای وظیفه خود، مطالبات جوانان انقلابی و مطالبه گر را منتشر نماید و این موارد را از مسئولین، مطالبه و پیگیری می نماید.

 

انتهای پیام/3603

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
رضا
|
|

۱۳۹۹/۹/۳۰ ۱۶:۳۸

پاسخ

دیگه زمان مطالبه‌گری از این شورا گذشته، بهتره بفکر تشکیل شورای‌شهری جدید باشید، تشکیل این جلسات توی ماه‌های آخر عمر شورا بیشتر برای کسب رأی هست تا حل مشکلات مردم.

test