تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰,May 06 2021

آرشیو

پا پیـــچ

روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
آباده‌نما از حال و روز ناخوش کارخانه سیمان گزارش می‌دهد:
روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
شهروند خبرنگار:

سرازیر شدن فاضلاب و بوی بد آن موجب نارضایتی شهروندان آباده ای شده است

تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰:۱۱:۱۱
کد مطلب: 3745

طی مطالب ارسالی شهروندی بنابر بوی بد ناشی از فاضلاب در کنار تصفیه‌خانه ؛ خبرنگار آباده‌نما از نزدیک به بررسی این موضوع پرداخت که دیده شد فاضلاب شهری در بیابان سرازیر شده است.

به گزارش پایگاه خبری آباده نما، طی مطالب ارسالی شهروندی بنابر بوی بد ناشی از فاضلاب در کنار تصفیه‌خانه ؛ خبرنگار آباده‌نما از نزدیک به بررسی این موضوع پرداخت که دیده شد فاضلاب شهری در بیابان سرازیر شده است.

به گزارش آباده نما ؛ پس از سال ها خاک خوردن، بالاخره کلنگ طرح دفع فاضلاب شهری آباده  به زمین خورد و با فراز و نشیب های طولانی بخش عمده انشعاب آن اجرایی شد و برگ برنده ای در پرونده نماینده شهرستان شد، شهروندان آباده ای که پس از تحمل سختی‌های فراوان، از این مرحله نیز عبور کردند، مشکلاتی که دستمایه طنز  رسانه‌ها نیز شد و انتقادهایی گاها تند بر  طولانی شدن ترمیم آسفالت خیابان ها را به دنبال داشت
امروز بعد از مدتها ؛ مشکل جدید گریبان گیر بخشی از شهر آباده شد .


طی شنیده‌ها و بررسی‌های صورت گرفته به نظر می آید بخشی از اشتراک فاضلاب شهری آن هم قبل از بهره برداری تصفیه‌خانه وارد مدار دفع شده است که نهایتا منجر به رها شدن بخشی از فاضلاب تصفیه نشده در بیابان و ایجاد بوی تعفن  ناشی از آن شده، که برای شهروندان آن محل مشکلاتی را ایجاد کرده است. 

این در حالی است دکتر زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا اظهار داشته که عملیات تصفیه خانه فاضلاب شهری آباده تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسد و همچنین فاضلاب شهری آباده در دهه فجر ۹۸ به بهره برداری می رسد

از سوی دیگر، فرماندار آباده نیز طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا، در سوم اسفند ماه گذشته ، از شهروندان آباده‌ای خواسته بود با مراجعه به اداره آب و فاضلاب این شهرستان، نسبت به خرید و اتصال انشعابات به شبکه فاضلاب شهری اقدام کنند. 

نیک مرام، با اشاره روند احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری اعلام نموده بود که پیش‌بینی می شود تا ۶ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

سوال اینجاست آیا قبل از راه‌اندازی تصفیه‌خانه انشعابات فاضلاب شهری وصل گردیده است؟

آیا مسئولین تصمیم گیرنده پیش‌بینی زمان مناسب رسیدن فاضلاب به این منطقه رو نکرده بودند؟

 آیا پیش‌بینی وضعیت جوی موثر بر این امر را نکرده بودند؟

پایگاه تحلیلی خبری آباده نما  از طریق نماینده مردم آباده، بوانات خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری آباده و ادارات مربوطه  پیگیر این موضوع خواهد بود.

 

______________

لینک خبر مذکور وعده بهره برداری پروژه فاضلاب در خبرگزاری ایرنا:

https://www.irna.ir/news/83367555​

 

 دکتر زارع نماینده  مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا اظهار داشته که عملیات تصفیه خانه فاضلاب شهری آباده تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسد و همچنین فاضلاب شهری آباده در دهه فجر ۹۸ به بهره برداری می رسد

 

 

______________

 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
محمودی
|
|

۱۴۰۰/۱/۱۵ ۰:۲۹

پاسخ

این موضوع سلامت همه شهروندان رو به خطر میندازه

test