تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰,May 06 2021

آرشیو

پا پیـــچ

روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
آباده‌نما از حال و روز ناخوش کارخانه سیمان گزارش می‌دهد:
روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»
یادداشت | مهدی محمدی پور ندوشن

چرا مسئولین شهر، مردم را مردم فرض نمی کنید ؟

تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸:۱۳
کد مطلب: 3762

در سال ۱۴۰۰ سعی کنید از وجود پیشنهادات مردم بیشتر استفاده کنیم و این هم خیلی ساده است شما برای مردم می‌خواهید خدمت کنید نباید همین مردم قبل از هر کار شما متوجه شوند که شما با چه هزینه ای با چه زمانی و با چه اولویتی می خواهید این خدمت را انجام دهید بازم میگویم لطفاً مردم را مردم فرض کنید.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی آباده نما ، مهدی محمدی پور ندوشن، نوشت:

 

چرا مسئولین شهر، مردم را مردم فرض نمی کنید ?


 

دو دیدگاه تفکراتی در شهر وجود دارد یکی اینکه ما به جای مردم تصمیم می گیریم و هر چه بود محکم عملیاتیش میکنیم و تا انتها پیش میرویم و دیدگاه الباقی هم اینست که بالاخره یک کار و خدمت انجام می‌دهیم و بعدش بازخوردش را از مردم به روش‌های غیرمستقیم کسب میکنیم و اگر خیلی عیب داشت اصلاح و تعمیرش میکنیم(البته آنهم بصورتی که باز مردم از خسارتها و هزینه هاش متوجه نشوند)


امروز در یکی از شلوغ ترین و اصلی ترین خیابان های مرکزی شهر که بار ترافیکی موقتی در ساعاتی از اوقات روز روی آن است به یکباره عبور و مرور خودروها ۱۰۰ درجه تغییر پیدا می کند بدون هیچ گونه علائم رانندگی( ولی با حضور پرسنل محترم نظامی) یک تغییر اینچنینی حاصل می‌شود خارج از اینکه اصلاً این طرح به چه میزان در کاهش ترافیک این قسمت از خیابان تاثیر دارد؟! خودش یک فرهنگ اشتباه مدیریتی و تصمیم گیری در شهر را نشان می دهد که چرا مسئولین تصمیم‌گیر، مردم را به عنوان مردم نگاه نمیکنند؟ یعنی اگر به مردم، نگاه درست و قانونی و اسلامی داشته باشید اولین گامش، احترام به شعور و فعالیت مدنی آنها می‌دانید. چرا قبل از اجرای  یک تصمیم اینچنینی و حتی تصمیم های دیگر در شهر ،مردم را در جریان نمی گذارید شما که تک تکتان وقتی اسم روحانی و دولتش می‌آوریم بزرگترین انتقادتان این است که روحانی به مردم احترام نمی‌گذارد و اعتقادی به گفتگو با مردم ندارد و به قول خودش از چهره مردم متوجه می‌شود که مردم چقدر از خدماتش راضی هستند! حالا چرا خودتان گرفتار این اخلاق ناپسند شدید واقعاً چرا فکر نمی کنید که قبل از یک تصمیم از نظرات مردم استفاده کنید و در کنار آن ،به مردم آگاهی و اطلاعات هم بدهید وبعد اثرات  مثبت آن را متوجه خواهید شد. باور کنید این موضوع یکی از حقوق اصلی شهروندی است و بزرگترین برکات را به همراه دارد اگر می بینید این مردم خیلی با فرهنگ هستند و به رویتان  نمی آورند دلیلش این است که شماها را در حد خودشان، با فرهنگ و ادب نمی‌دانند.


 به عنوان مثال اگر شما شهردار محترم و اعضای متحد ویک دست و بدون تفرقه شورای شهر، یک پروژه را بعد از سالها می خواهید انجام بدهید، وظیفه خود بدانید قبلش موضوع را در دید و منظر مردم بگذارید و اینکه اگر پروژه عمرانی است تصویری شماتیک، با کلیاتی از پروژه را حداقل به مردم اطلاع رسانی کنید عزیزان مسئول، مردم این شهر باید بدانند اگر شما می‌خواهید یک پارک در فلان خیابان اجرا کنید کامل شده این پارک قبل از اجرا به چه شکل است و اینکه متراژ و مدت اجرا و مبلغ پروژه ،کارفرما و پیمانکار باید به صورت تابلو دائمی ابتدای محل پروژه نصب شود (حالا روزشمار تا اتمام  پروژه پیش کش مان.....


 و اما بزرگ ترین دلیلی که مدیران و تصمیم گیرندگان به دنبال شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم قبل از هر تصمیم نیستند خارج از اینکه از برکات نظرات و احساسات مردم آشنا نیستند ، مهمترینش این است که طرح یا تصمیم، قدرت کارشناسی وفنی  ندارد و قدرت اقناع کردن مردم را از لحاظ اقتصادی یا فرهنگی یا فنی   برای مردم و نخبگان ندارد.
  در آخر به شما پیشنهاد می‌کنند در سال ۱۴۰۰ سعی کنید از وجود پیشنهادات مردم بیشتر استفاده کنیم و این هم خیلی ساده است شما برای مردم می‌خواهید خدمت کنید نباید همین مردم قبل از هر کار شما متوجه شوند که شما با چه هزینه ای با چه زمانی و با چه اولویتی می خواهید این خدمت را انجام دهید بازم میگویم لطفاً مردم را مردم فرض کنید.

 

یادداشت از: مهدی محمدی پور ندوشن

انتهای پیام/3762 

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
عبدالرضاسلیمی
|
|

۱۴۰۰/۱/۳۱ ۱۱:۴۱

پاسخ

ضمن سلام وقع ولی طاعات همشهریان اگر ما مردم اباده سکوت میکنیم دلیلش نا آگاهی نیست دقیقا حرفه ای آقای ندوشن مورد تایید است مسئولین بنشینند دلیل این یکطرفه کردن های برعکس رو توضیح بدن مگر ما تو این شهر ترافیک داشتیم که این اقدام رو کردن مگر شورای ترافیک کار نداره انجام بده اینها همه هزینه داره بیان جایی دیگه خرج کنن مثلا میدان بعد از پلیس را یک چراغ چشمک زن نداره من بار ها میخواستم با تریلیها تصادف کننم

test