تازه ها:
نمایندگی خودرو تشویر
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰,Jun 15 2021

آرشیو

پا پیـــچ

بوی تعفن حوضچه فاضلاب شهری، داد مردم را درآورده| مسئولین: آب باران است!
پس از بررسی های میدانی توسط تیم آباده نما:
بوی تعفن حوضچه فاضلاب شهری، داد مردم را درآورده| مسئولین:...
تجمع تاکسی داران آباده مقابل فرمانداری آباده
در پی یکطرفه شدن مسیر میدان ولیعصر تا چهار راه مدرس صورت گرفت:
تجمع تاکسی داران آباده مقابل فرمانداری آباده
آباده‌نما از حال و روز ناخوش کارخانه سیمان گزارش می‌دهد:

روی دیگرِ سکه‌ی «عسلویه شدن آباده»

تاریخ انتشار : ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰:۵۴
کد مطلب: 3770

برخی منابع در گفتگو با خبرنگار آباده‌نما از بدهی‌ ۴۰۰ میلیارد ریالی کارخانه در بخش‌های برق، گاز، بانک، تامین اجتماعی، مالیات و... خبر می‌دهند، در حالی‌که روزانه هزار تُن تولید سیمان دارد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی آباده نما ، رفع موانع تولید، شعاری است که انتظار می‌رود برای تحقق آن اقداماتی محسوس دیده شود. روزهای پایانی سال نود و نه بود که زین‌العابدین نیک‌مرام فرماندار آباده، در مراسم افتتاح کارخانه کاشی فروردین، در خصوص حرکت به سوی نقطه‌ای که آمار بیکاران در آباده به صفر برسد، نکته ای قابل تامل را مطرح کرد: توصیف آباده به «عسلویه شمال فارس» حرف دهان‌پرکنی بود که البته تحقق آن آرزوی همه مردم شهرستان است.

 

 

 

 

اما سرنوشت گذشتگان و تجربیات قبل می‌تواند در تحلیل وضعیت امروز و فردای شهرستان و عملکرد مدیران کمک شایانی کند. کافی است از شمال آباده نگاهی به جنوب شهر و جاده ورودی از سمت شیراز داشته باشیم. بررسی شرایط اولین کارخانه شهرستان آباده پس از انقلاب، که در سال ۱۳۶۲ تاسیس و راه اندازی شده، موید این است که «کارخانه سیمان آباده» سال‌هاست حال و روز خوشی ندارد!
کارگران این کارخانه شش ماه است که حقوق نگرفته اند و عدم پرداخت سود سالانه به سهام‌دارانی که 38/85 درصد آن را مردم تشکیل می‌دهند نیز به بدتر شدن این شرایط افزوده است.


برخی منابع در گفتگو با خبرنگار آباده‌نما از بدهی‌ ۴۰۰ میلیارد ریالی کارخانه در بخش‌های برق، گاز، بانک، تامین اجتماعی، مالیات و... خبر می‌دهند، در حالی‌که روزانه هزار تُن تولید سیمان دارد.
وقتی حدود دو دهه قبل، دفتر این کارخانه در آباده برای همیشه بسته شد، زمینه ورود افراد غیربومی به عرصه تصمیم‌گیری سرنوشت این مجموعه صنعتی هموارتر و گه‌گاه صدای اعتراض دلسوزان، حتی از تریبون نمازجمعه آباده به گوش رسید...
هرچند آخرین تغییرات در مدیریت این واحد صنعتی می‌توانست نوید بخش فضایی رو به جلو باشد، اما پیش فروش محصول کارخانه در سال ۹۷، یکی از عمده مسایلی است که حل این مشکلات را سخت‌تر کرده است.
حرف کارگران این کارخانه با خبرنگار آباده‌نما در یک کلمه خلاصه می‌شود: «مدت‌هاست پیگیر معوقاتمان هستیم. اما هر بار یک جواب می‌شنویم؛ سکوت کنید و تحمل؛ وگرنه مثل فلانی ها اخراج می‌شوید!» اطلاع از شرایط دشوار زندگی کارگرانی که قراردادهایشان بصورت ماهانه تمدید می‌شود، نگران کننده است. نگرانی که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و امنیتی به شدت احساس می‌شود. حالا که پای پرونده کارخانه سیمان آباده به جلسات مختلف کارشناسی و شورای تامین و ... باز شده، امید است این جلسات گره‌گشا باشد؛ هرچند در شرایطی که با عزم جدی ریاست قوه قضا، مبنی بر حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی کشور، اقدامات سازنده ای صورت گرفته، به نظر می‌رسد ورود مسئولین دادگستری و دادستان به عنوان مُدعی‌العموم در بهبود اوضاع و تسریع این روند موثر باشد.

 

 
انتهای پیام/3770
نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نظرات بینندگان
test